Karlote Lindvest sai Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinna

Sten Roosi 24. korda toimunud muinasjutuvõistluste parimad olid kutsutud laupäeval, 2. aprillil, lasteraamatupäeval Tallinna raekotta auhindamisele. Auhinnasaajate hulgas oli ka Karlote Lindvest meie kooli 8.a klassist.

Karlote kirjutas võistlusele muinasjutu "Väljakutse", mis rääkis kahest õest, kellest üks oli nipsakas ja ülbe, teine aga tagasihoidlik ja heatahtlik. Nagu muinasjuttudes ikka, võitis lõpuks headus kurjuse. Lisaks joonistas Karlote oma muinasjutule ka illustratsioonid ja köitis loo raamatuks. Muinasjutu kirjutamine sai alguse kirjanduse tunni jaoks mõeldud omaloomingulisest muinasjutust. Karlotet juhendas õpetaja Tiiu Neeme.

Raekojas toimunud tseremoonial esinesid muusikakooli õpilased, võistluse korraldajad Ann ja Ants Roos andsid üle auhinnad, lõpuks pakuti suupisteid ja lõigati lahti muinasjutuline tort.

Sel aastal laekus võistlustele kogu Eestist kokku 451 muinasjuttu, mis on seni rekordarv. Peale Ann ja Ants Roosi kuulusid muinasjutte hinnanud žüriisse veel Leelo Tungal, Ülle Väljataga, Krista Kumberg ja Leida Olszak.

Karlote Lindvest raekojas autasustamisel.

Parimad muinasjutukirjutajad said kingituseks
muinasjuturaamatu ja kauni klaasist auhinna.
Fotod: Merle Lindvest
Sa oled siin: Avaleht Karlote Lindvest sai Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinna