Kevadist projektipäeva sisustasid peamiselt matkad ja õppekäigud

Projektipäeval, 17. mail oli kooliruumides lisaks algklassilastele, kelle projektipäev hiljem toimub, õpilasi ainult mõne klassi jagu - 7. klassid kaitsesid oma uurimistöid ja 11. klassid tegid inglise keele tasemeeksamit, ülejäänud olid tegevuses väljaspool kooli.

5. klassid tegelesid projektipäeval nukkudega. 5.b ja 5.c klass käis Nukuteatri töötoas, kus rühmadesse jagatud õpilased mõtlesid ise välja etenduse. Õpiti natuke käpiknukuga mängima ja teatrit tegema. Moodustati rühmad, kus igal lapsel oli roll, näiteks lavastaja, näitleja, helilooja jne. Kõik toimus koostöös ja kõikide etendusi vaadati lõpuks ühiselt. Lapsed olid väga andekad ja osavad.

Projektipaev5 2016

Foto: Lagle Matto

Projektipaev6 2016

Foto: Reilika Krims

8. klasside õpilased veetsid projektipäeva Pääsküla rabas matkates. Iga klassi poistest ja tüdrukutest moodustati võistkonnad, seega võistles kolm tüdrukute ja kolm poiste võistkonda. Rabas matkates pidi jälgima ümbrust ja lugema teel olevaid teadetetahvleid. Vaatetorni juuures toimunud viktoriinil tuli neid teadmisi kasutada. Peale viktoriini mõtles iga võistkond välja ja kandis ka ette oma "regilaulu". Kui piknik peetud ja laulud ette kantud, asuti tagasiteele. Teekonna pikkuseks tuli umbes 5 kilomeetrit.

Projektipaev2 2016

Foto: Meelis Rum

9.a ja 9.c läbisid 5-6 liikmeliste rühmadena Harku metsas ja rabas kontrollpunktidega umbes 6-kilomeetrise matkaraja. Orienteerumiseks oli kasutada kaart ja kompass. Punktides ootasid loodusainete õpetajad erinevate ülesannetega. Mõõta tuli luite kõrgust ja nõlva kallet, puu kõrgust ning UV-kiirgust, meisterdada päikesekell ja sellelt aega lugeda, mõõta ojas vee voolukiirust ja määrata vee pH tase, rabalaukast püüda seal elavaid organisme ja neid ära tunda. Ilm soosis kogu ettevõtmist, mõlemad klassid olid esindatud 100%, tuju oli hea ja seda ei rikkunud ka mõningane ekslemine punktide otsimisel ega üksikud ebaõnnestunud kraaviületused, mis lõppesid märgade jalgadega.

Projektipaev4 2016

Foto: Kaire Mäe

10. klassid tegid lähemat tutvust Tallinna vanalinnaga. Iga õpilane oli valmistunud teistele rääkima ühest vanalinna vaatamisväärsusest, nagu näiteks Niguliste kirik, Toompea loss, Pühavaimu kirik, Raeapteek, Püha Katariina kirik, Suurgildi hoone, Vana turg. Kõik olid põhjalikult ette valmistanud ja ka töölehe küsimused said vastatud. Oldi tublid vaatamata sellele, et ringkäik võttis aega mitu tundi ja kirikute ümber keerutas jahe tuul.

Projektipaev7 2016

Foto: Tiiu Neeme
Sa oled siin: Avaleht Kevadist projektipäeva sisustasid peamiselt matkad ja õppekäigud