4.c osales piimakokteilide võistlusel ja käis auhinnareisil farmis

4.c klass osales Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja piimatoodete tarbimist propageeriva projekti "Piim - päeva pärl" piimakokteilide võistlusel ja kogu klass sai preemiaks auhinnareisi Raplamaal asuvasse OU Orgita Põld Haimre farmi.
 
Piimakokteilide võistlusel osalemiseks tuli oma klassikaaslastest moodustada 3-5 liikmeline võistkond, mõelda välja originaalne piimakokteili retsept, teha kokteili valmistamisest lõbus video ja laadida see koos retseptiga Youtubeʼi. 4.c klass jagas end rühmadesse ja iga rühm tegi oma piimakokteili.
 
 
Videod vaatas üle žürii, kes hindas kokteilide retsepte ja videote sisu, ja nii saabuski tublidele kokteile valmistanud võistkondadele 4.c klassist kutse külastada piimatootjat, et tutvuda piima teekonnaga meie toidulauale.
 
Farmis käidi koos klassijuhataja Tiina Stammiga 2. juunil, avatud piimafarmide päeval. Farmis sai selgeks, kust saab alguse piima teekond poodi. Teati küll, et piima annavad lehmad, aga täpsem ettekujutus farmist puudus.
 
Paljudele oli tore see, et sai loomi nii lähedalt näha ja katsuda. Laste lemmikud olid loomulikult vasikad, kelle keelega limpsimist ei peljanud kõige paadunumgi linnalaps. Tunti huvi mullikate vastu ja külastati ka karjakoplit.
 
Robotlüpsmine oli huvitav. Huvi pakkus ka lehmade vahel läga pühkiv masin, mida võrreldi robot-tolmuimeja või -muruniidukiga. Kõige ebameeldivam oli paljudele sõnnikuhais. Kes kaua nina kinni hoidis, pidi tegema seda kuni ekskursiooni lõpuni. Kes varakult ninaga hingama hakkas, ei pannud enam haisu tähelegi.
 
Mõni ei julgenud piima maitsta, mõni aga tunnistas piima üliheaks ja jõi mitu korda. Paljudele oli üllatuseks piima maitse.
 
Piimaprojekt 2016
 
4.c farmis.
Foto: Ardo Murro
Sa oled siin: Avaleht 4.c osales piimakokteilide võistlusel ja käis auhinnareisil farmis