Helje Pukk sai Tallinna aasta põhikooli aineõpetaja tunnustuse

Reedel, 7. oktoobril 2016, kui Lennusadama galaõhtul autasustati Tallinna parimaid õpetajaid, sai konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ aasta põhikooli aineõpetaja tunnustuse meie kooli õpetaja Helje Pukk. Helje oli ka vabariikliku konkursi nominent.

Lennusadama galaõhtu oli Helje sõnul ülipidulik, õhtut juhtisid Tanja Mihhailova-Saar ja Karl-Erik Taukar, esinesid lisaks õhtujuhtidele ka balletikooli õpilased, Tehnikaülikooli meeskoor jt. Autasud andis üle Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, iga tunnustatu sai kingiks ka iPad-i.

Helje

Foto: Laura Oks (Õhtuleht)

„Eestimaa õpib ja tänab“ taotluses oli Heljet iseloomustatud nii: „Helje Pukk on õpetaja, kelle pühendumine teeb temast eestvedaja ja teerajaja sisserändetaustaga õpilaste õpetamisel ja kooliellu sulandamisel. Ta on tunnustatud koolitaja ja nõuandja, tema konsulteerimisel on valminud õppe- ja juhendmaterjalid. Kuna välispäritolu õpilastega puudub ühine keel, põhineb kogu õpe ja suhtlemine õpetaja leidlikkusel. Parim näide tema tööst on tema õpilased. Kui koolis oli järjekordne õppepäev õpetajatele, tervitasid külalisi eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eestisse saabunud õpilased. 1. septembril 2015 esimesesse klassi astunud tüdruku eesti keel oli niivõrd ladus ja puhas, et enne tema tutvustamist pidasid kõik teda tavaliseks Eesti tüdrukuks.”

Õppealajuhataja Anu Luure sõnul on Helje oma alal tõeline professionaal, vabariigi üks parimatest, kelle tundides on käinud nii Eesti kui välismaa õpetajad kogemusi omandamas.

Tallinna galaõhtut peab Helje isegi pidulikumaks kui Jõhvi kontserdimajas toimunut, aga kõige südamlikumaks ja armsamaks pidas ta kolleegide õnnitlust esmaspäeva hommikul.
Sa oled siin: Avaleht Helje Pukk sai Tallinna aasta põhikooli aineõpetaja tunnustuse