Koolis käis külas helilooja Priit Pajusaar

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 2. oktoobril käis meie koolis külas helilooja Priit Pajusaar.

Helilooja rääkis oma põnevast ja üsna konarlikust teekonnast heliloojaks saamisel ja jõudis siis lõpuks tõdemuseni, et heliloojaks pole võimalik õppida, vaid selleks sünnitakse.

Siis esitasid lapsed Priit Pajusaare laule: "Eluratta" esitas Kirke Koni 6.c klassist ja "Soovide laulu" Fred Laansalu ja Rasmus Salumäe 4.c klassist.

Õpilased said võimaluse Priit Pajusaarele ka küsimusi esitada. Auhinnaväärseks pidas helilooja kahte küsimust. Eriti meeldis talle 6.b klassi tüdruku küsimus, kas Eurovisiooni võitmiseks peab olema gei või kasvatama habeme. Saal reageeris päris häälekalt, aga helilooja vastas, et tema ei ole gei, kuid viimasel ajal on tõesti selle grupi inimesi Eurovisioonil palju. Teine auhinnatud küsimus oli seotud Pajusaare meenutusega, kuidas ta 2. klassi poisina oma õele laulu kirjutas. Küsiti, kuidas õde reageeris, ja loomulikult oli õde liigutatud.

Helilooja kiitis lapsi, et nad on julged, avameelsed, kuulasid teraselt ja esitasid vahvaid küsimusi. Ja lisas, et kunagi ei tea, millisest välja hõigatud lausest võib keegi endale eluks vajalikku ja kasulikku saada.

Priit Pajusaar koolis

Pildil: Priit Pajusaar, Reilika Krims, Kirke Koni, Fred Laansalu ja Rasmus Salumäe.
Foto: Marje Nurk
Sa oled siin: Avaleht Koolis käis külas helilooja Priit Pajusaar