Õpetajate päeval avas koolipere kooli lipuplatsil kooli skulptuuri

5. oktoobril, õpetajate päeval avas kogu meie koolipere pidulikult kooli skulptuuri, mis valmis kooli 40. juubeliks lastevanemate, õpetajate ja õpilaste poolt koolile sünnipäevakingiks annetatud raha eest.

Skulptuuri autoriks on skulptor Kalle Pruuden, kes sai inspiratsiooni ka õpilaste kavanditest.

Skulptuuri avama kogunes kooliesisele lipuplatsile kogu kool: nii õpetajad, kooli töötajad kui õpilased 1. kuni 12. klassini.

Oma avamiskõnes ütles kooli direktor Jaan Paas:
„Skulptuuril on kujutatud meie kooli sümbolit - kuldnokka. Tema tiivad on avatud, sümboliseerides sellega, et oleme uuele avatud ja meie juures on kõik teretulnud.
Sissepoole suunatud tiivad sümboliseerivad ühte hoidmist ja seda, et oleme üks koolipere.
Ta on natuke pööratud Kuldnoka tänava poole, nagu tahaks näha neid noori, kes tulevad siia koolimajja teadmiste järele, aga ka vaadates järele neile, kes 12 aasta pärast siit lahkuvad, et saadud teadmiste toel tegusid teha!”

Pärast skulptuuri avamist jäädvustati kogu koolipere ühispildile.

Kooli skulptuur 1

Kooli skulptuur 2

Fotod: Triinu Kallas
Sa oled siin: Avaleht Õpetajate päeval avas koolipere kooli lipuplatsil kooli skulptuuri