Tallinna kolmevoorulisel teatriviktoriinil sai meie kooli võistkond 4. koha

Meie kooli võistkond saavutas Eesti Draamateatri, NUKU teatri ja Teatri- ja Muusikamuuseumi koostöös korraldatud koolidevahelise teatriviktoriini finaalis, mis peeti 3. novembril NUKU teatris, 4. koha.
 
Kooli esindasid Johanna Kahem, Carolin Simona Laurits, Agnia Gotlib, Sandra Veltson ja Artur Pärtel. Võistkonda juhendasid õpetajad Piret Järvela ja Irene Artma.
 
Võistlus koosnes kolmest voorust. Võistluse I voorus võistlesid Carolin Simona Laurits, Johanna Kahem, Sandra Vetson, Laura Rein ja Marleen Salumets, poolfinaalis Johanna Kahem, Carolin Simona Laurits, Sandra Veltson ja Agnia Gotlib.
 

 1. voor toimus 9. oktoobril ja osales 18 Tallinna koolide võistkonda. Meie kooli esindus võistles Draamateatri Maalisaali ruumides, osa võistkondi Teatri- ja Muusikamuuseumis. Küsimustele vastamiseks oli vaja laialdasi teadmisi teatri ajaloo, teatrihoonete, näitlejate, teatrikriitikute ja erinevate lavastuste kohta.Teatriajalugu puudutavad küsimused olid parajad pähklid. Näiteks küsiti: " 1913. a avati Estonia teatrihoone. Esimeseks Eesti Hamletiks oli Theodor Altermann. Keda aga mängis lavastuses Paul Pinna?"

 
II voor peeti koolivaheajal, 25. oktoobril taas Draamateatris. Vastata tuli 12 küsimusele, mille hulgas oli nii heli- kui pildiküsimusi. Kuigi võistkonna koosseis osaliselt muutus ja välja mindi 4-liikmelisena, pälviti finaalikoht 5. tulemusega.
 
Lõppvooru loominguliseks ülesandeks anti lavastada 4-minutiline stseen "Libahundi" IV vaatusest. Lõppvoor toimus NUKU teatri väikeses saalis ning algaski loomingulise ülesande näitamisega, mida hindas näitlejatest koosnev žürii. Pärast seda tuli vastata 12 küsimusele Eesti teatri ajaloo ja tänapäeva kohta.
 
Finaalis olid meie õpilaste konkurentideks võistkonnad tuntud humanitaarsuunitlusega koolidest: Tallinna 32. Keskkoolist, Tallinna Prantsuse Lütseumist ja Vanalinna Hariduskolleegiumist.
 
Teatriviktoriin2017
 
Meie kooli esindus finaalis.
Foto konkursi korraldajatelt.
Sa oled siin: Avaleht Tallinna kolmevoorulisel teatriviktoriinil sai meie kooli võistkond 4. koha