15. november oli muuseumiõppepäev

15. novembril 2017 oli kõikidel meie õpilastel, alates kõige pisematest kuni abiturientideni, teistmoodi koolipäev – kõik klassid tegelesid mingi õppekava teemaga ühes Tallinna muuseumis.

1. klassid meisterdasid Fotomuuseumis ja õppisid Miiamilla muuseumis häid kombeid, 2. klassid tutvusid Nuku muuseumis nukkudega mängimise ja nukukostüümidega, Loodusloomuuseumis õppisid 3. klassid tundma liike ja kooslusi, 4. klassid õppisid Eesti Panga Muuseumis, kuidas rahaga toimetada, ja Linnamuuseumis Tallinna ajalugu, 5. klassid tegelesid Linnamuuseumis kaalude, mõõtude ja mõõtühikutega, 6. klassid Tallinna Teletornis terviseõpetusega, 7. klassid Adamson- Ericu muuseumis figuurimängudega, 8. klassid uurisid Lennusadamas ookeane ja hoovuseid, 9. klassid õppisid Tervishoiumuuseumis elustamisvõtteid, 10. klassid Filmimuuseumis eesti filmi ajalugu, 11. klassid Rotermanni muuseumis arhitektuuri ja 12. klassid Okupatsioonide Muuseumis Eesti ajalugu ning Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses eesti kirjandust.

Muuseumitunni järeltegevusena valmib kas meisterdus, jutt, arutlus, esitlus, plakat, tööleht või kunstiteos.

Muuseumipaev2

Pildil (foto: Tiina Stamm) 2.c klass tutvumas NUKU muuseumis teatri ajaloo ja nukkudega. Saadi teada, et muuseum on rajatud Eesti vanima teatri, Saksa teatri müüridele. Kahjuks põles Saksa teater seal kaks korda maha ja siis otsustati varemetele enam mitte teatrit taastada ja koliti mujale. Vaadati vanimat säilinud nukku 1930. aastatest ja tutvuti Ferdinand Veike nukukollektsiooniga. Saadi teada, kuidas etendustes tuult, voolavat vett, valgust ja tuld tehakse. Tutvuti erinevate nukuliikidega ning vaadati katkeid etendustest. Kõige lõpuks sai ka ise nukkudega mängida ja lavastada näidendeid.

muuseumipaev3

Pildil 5.d klass (foto: Jevgenia Meškenaite) Linnamuuseumis muuseumitunnis teemal "Kaalud ja mõõdud". Juttu oli mõõtühikutest alates aastast 3000 a e.m.a, Vana- Babüloonia ja Egiptuse ajast kuni kaasajani. Muuseumi kogudest oli vaatamiseks ja uudistamiseks toodud mitmed huvitavad mõõtmisvahendid: hõbeda- ja kullakaalud, nurkkangkaalud, võrdõlgsed kaalud, kiirkaalud, samuti margapuu, pool vakka, tollipulk, kortel jne.

uuseumipaev1

Pildil (foto: Meeri Sild) 10.a klass uudistamas vanu filmimasinaid.

Vaata fotosid ka Facebookist.

Sa oled siin: Avaleht 15. november oli muuseumiõppepäev