Kooli külastasid ukrainlased

Reedel, 15. detsembril külastasid meie kooli Ukraina Kiievi Skandinaavia gümnaasiumi kaheksa õpilast ja soome keele õpetaja. Kiievi Skandinaavia gümnaasium on ainuke kool Ukrainas, kus saab õppida Põhjamaade keeli: soome, rootsi, norra ja taani keelt. Meie külalised õpivad soome keelt.
 
Ukrainlased tutvusid meie kooli ja meie IT-vahenditega. Karl Salusaar 7. klassist tervitas külalisi soome keeles ja viis läbi ka põneva Kahooti Soome ja Eesti kohta.
 
12. klassi õpilased Dariya Korenblit ja Evelyn Hammerbeck tegid pärast Kahooti õpilastele vahva tunni, kus näitasid liitreaalsust, tegid Makey Makeydega muusikat ja tutvustasid Bee-Boti kompaktroboteid. Ringkäigul koolimajas said õpilased ülevaate kogu koolist.
 
Külalisõpilastele meeldis meie koolis kõik. Üks poiss arvas, et sellised koolid on ainult Ameerikas.
 
Järgmisel päeval läksid ukrainlased Soome. Meie kooli ootavad nad külla ja soovivad teha koostööd ka edaspidi.
 
Ukrainlased
 
Ukraina külalised tutvuvad liitreaalsusega.
Foto: Anu Luure
Sa oled siin: Avaleht Kooli külastasid ukrainlased