Peaminister andis gümnaasiumile ühiskonnaõpetuse tunni

Teisipäeval, 9. jaanuaril andis hommiku esimese tunni meie gümnaasiumi õpilastele Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas. Tunni alguses meenutas peaminister, et peale põhikooli kandideeris ta meie gümnaasiumi, tollal 3. Keskkooli 10. klassi ja osutus ka vastuvõetuks, aga otsustas siiski Nõmme gümnaasiumi kasuks.

Jüri Ratase antud ühiskonnaõpetuse tunni teemaks oli kodanikuühiskond ja see, kas õpilased mõtlevad oma riigist kui minu Eestist või meie Eestist. Peaminister selgitas, et kolmandal sektoril on suur roll äri- ja riikliku sektori tasakaalustamisel ja seetõttu on riigis vaja aktiivset kodanikuühiskonda.

Esialgu leiti näiteid kodanikualgatusest kogu riigist, siis uuris peaminister õpilastelt, kui palju nad oma koolis tegelevad vabatahtliku tegevusega, mida õpilased on teinud ja kavatsevad pärast kooli lõpetamist teha oma kooli heaks. Näiteks huvitus ta, kas 12. klassi abituriendid on tundnud hiljem huvi selle 1. klassi lapse vastu, kelle nad oma käekõrval 1. septembril aktusele viisid. Elevust tekitas küsimus, kas nad on näiteks keemia kontrolltöö järel tänanud õpetajat huvitava kontrolltöö eest või teinud sama mõne ainetunni järel.

Õpilased arvasid, et tund oli hea, sest tekitas neis mõtteid. Neile meeldis, et Jüri Ratas põhjendas hästi oma väiteid ja suhtles kuulajatega, mitte ei pidanud loengut.

Ratas

Foto: Marje Nurk