Esmaabiõppe ringi õpilased külastasid Tallinna Kiirabi

Meie kooli esmaabiõppe ringi õpilased külastasid 30. jaanuaril Tallinna Kiirabi, kus koolituskeskuse töötajad tutvustasid õpilastele kiirabi töötajate tööd.

Kiirabi muuseumis nägid lapsed, millised arstiriistad olid kasutusel kiirabibrigaadil vanasti. Ka saadi teada, et praegu punakollast vormiriietust kandvad kiirabimeedikud on kandnud nii rohelisi, valgeid kui siniseid riideid.

Uudishimu tekitas kiirabi kaasaegne töökohver. Lapsed said teada, miks asjad peavad olema kindlates kohtades, ning ülevaate, mida milleks kasutatakse.

Õpilastel oli võimalus praktiseerida sidumisõpet. Selgus, et ka kiirabitöötajad tegelevad pidevalt täiendõppega ja et nende teadmisi kontrollitakse eksamil.

Õppekäigul näidati lastele erinevaid kiirabiautosid ja kuna parajasti sai kiirabi kõige suurema prioriteediga väljakutse, nägid lapsed ka, kuidas kiirabibrigaad väljakutsele sõidab.

Õppekäik osutus ajaliselt pikemaks, kuna õppurite huvi kiirabi argipäevatöö vastu oli suur. Õppekäigu korraldanud õpetaja Marju Kiipus tänab Tallinna Kiirabi kollektiivi, kes oma kiire töö kõrval leidis aega tegelda meditsiinihuviliste lastega.

kiirabi2

Lapsed Tallinna Kiirabi garaažis...

Kiirabis1

ja muuseumis.