Koolis on haruldane külaline

Jaanuari lõpus said õpilased jälgida, kuidas sünnib kookonist liblikas - õpetaja Eliis Maripuu bioloogia klassis tuli 29. jaanuaril kookonist välja sinimustvalge Morpho peleides.

Suure, kuni 20sentimeetrise tiivaulatusega Morpho peleidese säravsiniste tiibade ääred on mustad ja musta sees võib näha valgeid träpsukesi. Sinimustvalge värvikombinatsiooni tõttu pakuti seda liiki ka Eesti rahvusliblikaks.

Kuna Eesti lipu värvides liblikas ei ela Eestis, vaid Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, sai Eesti rahvusliblikaks ja ka 2018. aasta liblikaks siiski pääsusaba.

Meie Morpho peleides veedab oma edasise lühikese liblikaelu õppealajuhataja väikeses kabinetis, sest suurest klassist paneks ta vahetunnisaginas lihtsalt plehku.

liblikas

Morpho on imeilus ja üsna rahuliku loomuga.
Foto: Anu Luure
Sa oled siin: Avaleht Koolis on haruldane külaline