Põhikooli loovtööna valmisid EV 100 teemalised kingitused koolile

Veebruaris kaitsesid 7. klasside õpilased põhikooli loovtööd. Loovtööde üldteema oli tänavu „Eesti Vabariik 100: kingitus koolile”. Loovtöid tehti rühmatööna ja nende valmistamist juhendasid õpetajad Liis Olt, Kai Pertel, Ingrid Mäesalu, Tarmo Mäesalu, Meeri Sild ja Eva Jakovlev.

Kaitsmise alguses tutvustasid kõik rühmad oma tööd. Pärast seda tutvuti teiste rühmade töödega. Abiks oli õpetajate koostatud tööleht, kus oli küsimusi erinevatest valdkondadest, millele vastused tuli leida teiste rühmade töödest või küsimusi esitades töö autoritele.

„Päev oli pidulik, ärev, aga väga mõnusa õhkkonnaga. Saalis oli uhke olla! Ja kõik saadud kingitused võtab kool rõõmuga vastu,” ütles õppealajuhataja Anu Luure.

Loovtöö raames valmisid järgmised kingitused koolile.
  • Lauamängud Eesti looduse, muusika, teatrite ja näitlejate ning kuulsate inimeste kohta. Lauamängud on mõeldud põhikoolile, Eesti looduse teemaline mäng pigem 5.-6. klassile.
2018loovtoo6

Foto: Meeri Sild
  • Deviisi „Koridorid huvitavamaks!” all tehtud tööd
Vanast uueks sai tehtud viis pinki ja üks riiul. Algklassid said esimesele korrusele kaks põrandalabürinti ja kaks tasakaalu harjutamise joont. Aastaaegade ja kuude nimetustega ring sai omale tüve, nii et esimesele korrusele kasvas vahva puu.

2018loovtoo4

2018loovtoo7

Foto: Kai Pertel
  • "Kui Eesti Vabariigil oleks olnud 100 aastat tagasi Twitteri konto..." ehk säutsud tähtsamatest sündmustest Eesti ajaloos
Selles loovtöö rühmas osalenud õpilased tutvusid iseseisva Eesti ajalooga, valisid välja olulisemad ning meeldejäävamad sündmused ning kirjutasid neist säutsud. Säutsuseinal leidsid äramärkimist nii Eesti tähtsad poliitilised otsused kui ka näiteks "Õnne 13" avaosa - kõik, mis meie riigile omane ja oluline on.

2018loovtoo1

• BeeBot robotiga mängitavad lauamängud Eesti teemal 1. kooliastme õpilastele
Koostati järgmised mängud: Eesti geograafia, hansalinnad, eesti film, rahvakalendri tähtpäevad. Mängude jaoks koostasid õpilased küsimused, joonistasid mängumatid ning mängukaardid.

2018loovtoo5

• Eesti-teemaliste piltidega kaunistatud seinakellad
2018Loovtoo2

• Üks rühm valmistus First Lego Leaque konkursiks
Robootikahuvilised loovtöö tegijad valmistusid FFL konkursiks. FLL koosneb kolmest hinnatavast osast: robotimissioonide täitmine, veega seotud projektitöö ja FLL põhiväärtuste täitmine.

2018Loovtoo3

Foto: Anu Luure
Sa oled siin: Avaleht Põhikooli loovtööna valmisid EV 100 teemalised kingitused koolile