Nuputajad olid tublid

Veebruarikuus Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis toimunud „Nuputa!” võistlustel esinesid meie kooli võistkonnad tublilt. 5.-6. klasside võistkond saavutas 11. koha 41 võistkonna seas ja 7. klasside võistkond 7. koha 34 võistkonna seas.

5.-6.klasside võistkonnas nuputasid Nadiin Frolov (5.d), Fred Kluge (5.c), Aleksandra Meikar (6.b) ja Ketlin Murro (6.c), 7. klasside võistkonnas olid Kevin Markus Korrol (7.a), Patrick Mauer (7.b) ja Maria Rüster (7.c).

"Nuputa" on iga-aastane Tallinna linna koolide vaheline nuputamise, peastarvutamise, loogikaülesannete, ristsõna ning ei/ ja ülesannete lahendamise võistlus. Võistlevad eraldi 5.-6. klassid ja 7.klassid.

Näiteks, millised ülesanded võistlusel pureda antakse, üks konkursi ülesanne:
Kati moodustas numbritest 2, 0, 1 ja 8 kõik sellised neljakohalised arvud, mille kõik numbrid olid erinevad. Mitu neist arvudest jagus nii arvuga 5 kui ka arvuga 4?

Kas oskate lahendada?

Nuputa2018.1