Koolis tähistati emakeelepäeva

14. märtsil, emakeelepäeval võistlesid õpilased erinevatel keeleteemalistel konkurssidel ja gümnaasiumiõpilased kohtusid ka ameeriklasest eestimaalase Howard Frieriga. 15. märtsil näitasid emakeelealaseid teadmisi 1.-4. klasside võistkonnad.
 
1.-4. klasside mälumängu küsimused koostas kooli raamatukogu juhataja Külli Kose-Rodal. Lapsed pidid teadma eesti lastekirjanikke, nende raamatuid ja raamatute illustraatoreid. Uuriti, kui hästi lapsed teavad uudissõnu, aga ka murdeid. Võitjaks tuli 3.d klassi võistkond. Ära märgiti ja auhinna sai ka 1.a võistkond, sest on ju 1. klassidel raske võrdselt suuremate klassidega võistelda.
 
 
2018emakeelepaev4
 
Algklasside mälumäng.
Foto: Marje Nurk 
 
2018emakeelepaev5
 
Algklasside mälumängu võitjad.
Foto: Marje Nurk
 
2018emakeelepaev6
 
1.a klassi võistkond.
Foto: Marje Nurk
 
5. ja 6. klasside võistkonnad joonistasid uudissõnade plakateid. Joonistused on kõigile vaatamiseks välja pandud kooli 4. korrusel eesti keele kabinettide poolel. Parimad plakatid joonistasid 6.c klass (Ketlin Murro, Margaret Liiv, Laura Seema, Polina Metlitski), 5.d klass (Elis Tiigirand, Liisa Marie Orav, Marie Möller, Jan-Kenyon Nõukas) ja 6.b klass (Amelia Proos, Iti Grethel Ameljušenko, Aleksandra Meikar, Kristi-Emilia Adamson).
 
2018emakeelepaev1
 
Uudissõnade plakatite kujundamine.
 
7.-8. klasside võistkonnad mängisid sõnaseletusmängu Alias, kus kehakeele abil tuli seletada kooli õpilaste ja õpetajate pakutud sõnu. Kõige rohkem sõnu arvas ära ja sai 1. koha 8.c klassi võistkond koosseisus Lotte Linnas, Emili Eskel, Kirke Pütsepp ja Victoria Jõgimaa. 2. koha sai 7.c klass ja 3. koha 7.b klass.
 
9.-12. klasside esindajad konkureerisid kõnevõistlusel „Minu Eesti“. 1. koha ja ülekaalukalt ka publiku lemmiku tiitli võitis isikupärase oma kogemustel põhineva kõnega Anna Maria Teras 9.c klassist. Anna Maria rääkis oma kõnes, mis Ameerikas elades võõrastav oli ja teda Eestit taga igatsema pani. 2. koha sai Kevin Koit 11. klassist ja 3. koha Laura Rein 10. klassist.
 
2018emakeelepaev2
 
Kõnevõistlusel osalejad.
 
Gümnaasiumiastme õpilased kohtusid võimlas meie kooli lapsevanema, Eestis elava korvpallitreeneri Howard Frieriga, kes on endine Ameerika Ühendriikide elukutseline korvpallur ja kes mängis varem Kalev/Cramo meeskonnas. Howard Frier räägib suurepäraselt eesti keelt. Kohtumine oligi emakeelepäeva puhul pühendatud keeleteemale. Howard Frieri arvates on loomulik, et Eestis elades peab võõramaalane oskama eesti keelt, ja teda on imestama pannud, et oma treeneritöös on ta kohanud neid, kes seda ei oska.
 
 
2018emakeelepaev3
 
Vasakul meie itaallane Luciano Cicetti, paremal ameeriklane Howard Frier, keskel küsitleja Epp-Mare Kukemelk.
Fotod: Irene Artma
Sa oled siin: Avaleht Koolis tähistati emakeelepäeva