Kokapoiste konkursil võitsid Tarko Tuhkur ja Aron Altmets 1. koha ja kaks eripreemiat

21. märtsil Pirita Majandusgümnaasiumis läbi viidud kokapoiste konkursil võitsid 7.-9. klasside vanusegrupis meie kooli poisid Aron Altmets ja Tarko Tuhkur 1. koha, žürii eripreemia ja ka huvitavaima serveeringu auhinna. Poisse juhendas õpetaja Helve Pääro.
 
Poisse juhendanud õpetaja Pääro kommenteerib edu nii: „Selle aasta teemaks oli „Pidusöök Moldova Vabariigi sünnipäevaks". Teema oli ootamatu ja mõtlemist palju. Eesmärgiks oli tutvustada Moldova rahvuskööki, ja kuna konkursi üks eesmärke on alati olnud propageerida tervislikku toitumist, valisime Moldova lipu värvides köögiviljasalati. Läbimõeldud toidu serveerimine ning moldovanikeelne sünnipäevatervitus andsid tulemuseks meisterkoka tiitli. Tubli töö, Aron ja Tarko!”
 
Pirita Majandusgümnaasium on koostöös Tallinna Haridusametiga korraldanud kokapoiste konkurssi juba 14 aastat. Esmakordselt tehti sel aastal koostööd saatkondadega. Oma riiki ja rahvuskööki tutvustas konkursil osalejatele Moldova suursaadik Inga Ionesii, kes valmistas kohapeal Moldova rahvusliku magustoidu kuivatatud ploomidest, pähklitest, hapu- ja vahukoorest, mida kõik osalejad maitsta said.
 
Meie õpilased on konkursil osalenud viis aastat ja toonud koju neljal korral meisterkoka tiitli ning ühel aastal teise koha. Viimasel neljal aastal on meie kooli esindanud nüüdseks 7. klassi jõudnud Aron Altmets ja Tarko Tuhkur. Kõikidel aastatel on poisse juhendanud Helve Pääro.
 
 
2018kokapoisid1
 
Aron ja Tarko võidetud auhindadega.
 
2018kokapoisid2
 
Autasustamisel Pirita Majandusgümnaasiumis.
Fotod: Helve Pääro
 
Sa oled siin: Avaleht Kokapoiste konkursil võitsid Tarko Tuhkur ja Aron Altmets 1. koha ja kaks eripreemiat