Riigikaitseõpetuse õpilased käisid Scoutsrännakul

Reedel, 23. märtsil Pakri poolsaarel toimunud Scoutsrännakul osales meie kooli 21 riigikaitseõpetuse valinud õpilast, neist kolm tüdrukut. Osaleti Kaitseliidu Tallinna maleva Lõuna üksik-kompanii koosseisus.
 
Scoutsrännakul tuleb läbida 32-kilomeetrine koormusmatk. Matka võib läbida kaitseväe välivormis, teenistusrelva ning 10-kilose seljakotiga (vorm nr 1) või vabas riietuses, ilma relvata, aga 15-kilose seljakotiga (vorm nr 2). Meie õpilased valisid põhiliselt teise variandi.
 
„Meie õpilastest parima aja tegi Joonas Kästik – 3 tundi ja 51 minutit. Ühtlasi saime ka paar osalejat finišisse maksimaalse võimaliku ajaga ehk ca 8 tunniga,” kommenteeris riigikaitse õpetaja Argo Kivi.
 
Joonas ise rääkis, et tema aeg oli 1150 osavõtnu hulgas umbes 50. ja et ta sai medali raja läbimise eest alla nelja tunnise ajaga. Rada oli raske, põhiliselt kruusa- ja metsatee. Viimastel kilomeetritel olid jalad krampis ja ka rännakujärgsel ööl ärkas ta üle 20 korra jalakrampide tõttu. Siiski kavatseb ta järgmisel aastal Scoutsrännaku uuesti läbi teha ja siis juba vormis nr 1.
 
Järgmisel aastal toimub ettevõtmine Tapa ümbruses.
 
Scoutsrannak
 
Nii läbitakse 32 kilomeetrit...
Foto: Anastasia Kralle
Sa oled siin: Avaleht Riigikaitseõpetuse õpilased käisid Scoutsrännakul