Koolis avati nutilabor

Täna, 29. märtsil avati meie koolis Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab raames nutilabor ehk mehhatroonika-robootika labor, mis on Baltimaade esimene Makeblock MakerSpace stuudio.

Stuudios on suurepärased võimalused tegelda STEAM õppimise ning teadusotstarbeliste või praktiliste robotite ehitamise ja projekteerimisega (STEAM - S - Science / teadus | T - Technology / tehnoloogia | E - Engineering / inseneeria, A - Art / kunst ja M - Mathematics / matemaatika).

Hommikusel pidulikul avamisel oli palju külalisi, nende hulgas Tallinna Haridusameti esindajad Rainer Rannala, Kätlin Kalde ja Natalia Lapikova, firma Insplay tegevjuht Andres Sirel ja esindajad naaberkoolidest, kohal oli ka Tallinna TV ja ajalehe Pealinn ajakirjanikud.

Firma Insplay tegevjuht Andres Sirel kinkis koolile nutilabori avamise puhul elektroonilise õnnitluskaardi. Firma Insplay nõustas ning aitas sisustada labori Makeblocki robootikavahenditega ning eelmisel nädalal viisid nende töötajad läbi kahepäevase robotite programmeerimise koolituse.

Nutilabori loomisest rääkisid avamisel 11. klassi õpilased. Nutilabori valmis kooli 11. klassi uurimistöö raames kolme õpilase praktilise tööna. Elis Savisaar tegeles sisekujundusega, Hanna Pentsa graafilise disaini ja Lisanna Soots värvilahenduste ja värvimisega. Töid tehti põhiliselt peale koolitunde, aga ka vahetundidel. Seinad värviti valgeks, mis muudab ruumid avaramaks, seintele aga on tekitatud rida tahvleid, mis  on seinale maalitud tahvli- ja magnetvärviga.

Direktor Jaan Paas sõnas avamiskõnes, et kool on jälle suure sammu edasi astunud, ja tänas avamiskõnes tegijaid – õpilasi, õpetajaid Annika Linnast ja Kai Pertelit, kes juhendasid õpilaste praktilist tööd labori loomisel, kooli haridustehnoloogi Meeri Silda, kes kirjutas projekti ja abistas labori rajamisel, õpetaja Kristjan Musta ja kooli töömeest Luciano Cicettit, kes olid abiks mehelikku oskusi nõudavatel töödel, nagu näiteks riiulite ehitamisel.

Siis demonstreerisid 11. klasis õpilased Markus Helde ja Jarmo Jevonen enda projekteeritud robotit, kes edukalt sai hakkama lillekastmisega.

Muusikat tegid 12. klassi õpilased Kerli Kairit Kaju ja Dariya Korenblit Makey Makeydega.

Lõpus pakuti kõigile torti.

Nutilabor1

Foto: Pealinn