Õpilased tegid Eesti vabariigile kingituse - istutasid puid

Eesti Vabariigi juubeliaastal peetud klassidevahelise viktoriini EV100 viimase vooru „Tore tegu” raames käisid 5.d, 5.c ja 2.b klass üheskoos 18. mail Jõgeva maakonnas Kuusalus metsa istutamas. Õpilastega koos istutasid metsa klassijuhatajad Jevgenia Meškenaite, Marju Kiipus ja Marelle Padu.
 
Õpetaja Jevgenia Meškenaite kirjeldab metsaistutamispäeva nii:
 
„Õpilaste meeleolu-nunnumeeter oli kõrge. Kuusalu vallas oli kohal tohutu rahvamass. Kuulasime RMK mestameeste tervitusi ja juhiseid. Meie kooli õpilasi juhendas pika habemaga metsaonu koos kolleegidega.
 
Istikuid panid maha kolmeliikmelised õpilastegrupid. Lapsed olid innukalt tegevuses, mistõttu ei kurtnud keegi, et istutamistoru oli mõnest poisi- või tüdrukutirtsust pikem või kohati puhus vali tuuleiil või tibutas vihma. Töö tehti õpilaste poolt kiirelt ja korralikult. Ka metsamehed jagasid meie hakkajatele lastele tunnustust.
 
Töö lõppenud, kinnitati keha. Nii mõnigi õpilane väitis: „Meie kooli söök on küll hea, aga see supp on palju parem!" Talgutel osalenutega pajatati ka metsajutte. Meie kooli lapsed olid usinad küsimuste esitajad.
 
Kordaläinud päev andis võimaluse saada osa millestki suurest: jäädvustati põlvkondade sidusus järeltulevatele põlvkondadele. Tegime ühise kingituse Tallinna Lilleküla Gümnaasiumile ja Eesti Vabariigile. Aitäh abi eest lastevanematele! Täname ka firmat AS Atko Grupp.”
 
puidistutamas1
 
Foto: Jevgenia Meškenaite
 
Puudeistutamine2
 
Foto: Helena Vaasa
Sa oled siin: Avaleht Õpilased tegid Eesti vabariigile kingituse - istutasid puid