Kevadisel projektipäeval õpiti õues

29. mail oli Lilleküla õpilastel traditsiooniline kevadine projektipäev, kus tegeldi õppimisega traditsioonilisest erineval moel. Selleaastane imeilus kevadilm soosis koolimajavälist õppetegevust igati.

5. klassid tegid GIFe ehk animeeritud pilte. Lapsed jagati klasside kaupa 4-liikmelistesse gruppidesse. Iga grupp sai pildistamiseks Ipadi ja lastel oli võimalus kasutada kõiki klassiruumis olevaid vahendeid. 5.a klass töötas poiste tehnoloogia klassis, 5.b oli tüdrukute käsitööklassis, 5.c aulas ja 5.d kunstiõpetuse klassis. GIF pidi koosnema vähemalt 10 kaadrist. Valminud töid näidati kolmapäeval kooli televiisoris.

6. klasside projektipäeva teemaks oli "Geomeetrilised kujundid". Rühmad loosisid teema: ring, ruut, ristkülik, nurk, kolmnurk. Rühm pidi otsima sarnaseid kujundeid koolist või kooli lähiümbrusest ja tegema fotod. Seejärel need fotod töödeldi ja valmistati väga toredad plakatid. Plakatile tuli kanda ka tähtsamad omadused: valemid, mõisted, liigitused.

Projektipaev2018.4

Foto: Jevgenia Meškenaite

Projektipaev2018.3

Foto: Vilve Lepik

7. klassid matkasid Pääsküla rabas. Matka alguses said õpilased ülesandeks jälgida teadete tahvleid, loodust ja üldse ümbrust. Jõudnud vaatetorni juurde, tehti piknik ja vastati viktoriini küsimustele. Teise ülesandena oli valmistada meeskonnaga (klasside tüdrukute ja poiste võistkonnad, kokku 6 võistkonda) kuni kaheksarealine regilaul või lihtsalt laul ja siis see ette kanda. Parimale klassile oli mõlema ülesande eest ka auhinnad.

Projektipaev2018.6

Foto: Meelis Rum

8. klasid õppisid loodust tundma Harku õpperajal. Õpilased orienteerusid kaardi järgi ja lahendasid kontrollpunktides loodusteaduslikke ülesandeid õpetajate juhendamisel. Tegemist oli lõimitud uurimusliku õppe rakendamisega loodusteadustes (bioloogia, geograafia, füüsika, keemia). Umbes 5 km pikkune rada läbiti 4-5 liikmelistes gruppides.

Projektipaev2018.1

Projektipaev2018.2

Fotod: Kaire Mäe

10. klassid õppisid tundma  keskaegset Tallinna ja Tallinnaga seotud kirjanikke. Ringkäiku Tallinnas tehti rühmades ja iga õpilane pidi ühe vaatamisväärsuse juures giidi ülesannet täitma.

Projektipaev2018.5

Foto: Irene Artma

11. klassid õppisid tundma Tallinna kesklinna skulptuure ja mälestusmärke. Õpilased jagati 5-liikmelistesse gruppidesse ja nad pidid kesklinnast üles otsima teatud skulptuurid ja monumendid, nende juures etendama seda skulptuuri kõige paremini iseloomustavat stseeni ning tegema selfie, nii et terve grupp pildil oleks. Kui kõik monumendid leitud, külastasid õpilased Toompea lossis olevad Viktor Leškini mälestusnäitust ja tegid neid seal ootava vene keele õpetaja Leškiniga, kes on kunstnik Leškini poeg, selfie. Kõikidest piltidest peavad õpilased kokku panema kas video, esitluse või kollaaži ja saatma selle 1. juuniks õpetaja Meeri Silla meilile.

Sa oled siin: Avaleht Kevadisel projektipäeval õpiti õues