Meie kooli katusemesila

Viimasel ajal on palju räägitud mesilaste kui meile oluliste toidutaimede tolmeldajate vähenemisest maakeral, ka Eestis. Mesilaste elu on sattunud ohtu suurpõllumajanduses ohtralt kasutatavate mürgiste taimekaitsevahendite tõttu. Samas kogub järjest enam populaarsust linnamesindus – mesitarud on Presidendi lossiaias, Tallinna Ülikooli katusel, Tallinna Botaanikaaias ja nüüd ka meie kooli katusel. Soovime oma koolis edendada loodussõbralikku mõtteviisi,  tutvustada õpilastele lähemalt mesilasi ja mesindust. 2018. aasta kevadel toimusid algklassiõpilastele Tallinna Mesindusseltsi toel mesilasi ja mesindust tutvustavad töötoad. Õpetaja Kristjan Musta juhendamisel ehitasid 12.a klassi õpilased Christian Korka ja Ruut-Reinut Palling mesitaru. Mesitarule andsid lõbusa välimuse õpetaja Pille Pilliroo juhendamisel 4.b klassi õpilased. Õpetaja Tarmo Mäesalu sisustas mesitaru kärjeraamide ja mesilasperega. Mesitaru paigutasime kooli katusele. Mesilaspere kasvas suve jooksul jõudsalt ning kogus sügiseks 20 kg mett. Kooliümbrusest kogutud meele teeb Tallinna Ülikooli teadur Liisa Puusepp õietolmuanalüüsi, et välja selgitada, millistelt taimeliikidelt mesi on kogutud. Praegu valmistuvad meie mesilinnud talvituma. Kevadel alustame koos õpilastega taas uue katusemesindushooajaga.

Ingrid Mäesalu

lillekyla-kooli-mesi