Hiroshi Gio pälvis tunnustuse “Hooliv kaaslane 2018"

15. novembril 2018 pälvis meie kooli õpilane Hiroshi Gio Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud tseremoonial tunnustuse “Hooliv kaaslane 2018”.
 
„Hooliv kaaslane 2018” käigus selgitatakse linna põhikoolide õpilaste seast välja 10 õppurit, kes on koolikaaslastele eeskujuks nii hea õppeedukuse kui tunnustust vääriva käitumise poolest ja väärivad Miku-Manni õpilasstipendiumi.
 
Hiroshi Gio tuli meie kooli Jaapanist, ta ei osanud eesti keelt. Olnud ise olukorras, kus tal ei ole teistega ühist keelt, on ta aastaid olnud suureks toeks nendele õpilastele, kes samuti on tulnud meie kooli teistest riikidest.
 
Giol on oskus märgata koolikaaslasi, kes on jäänud oma tegemistes üksi või kellel ei ole sõpru. Giol on igaühele hea sõna varuks ja ta leiab alati aega teistega suhtlemiseks. Ta on erakordselt abivalmis ja oskab ka abi pakkuda nii koolikaaslastele kui õpetajatele.
 
Ta mängib kooli bändis trumme ja on kirglik sportlane. Ta esindab kooli mitmel spordialal. Ka õppimine on Giol korras.
 
Konkurssi „Hooliv kaaslane” korraldab Tallinna Lastekaitse Ühing koos Rootsi Björn-Okerblom Fondiga alates 2007. aastast. Konkursi eesmärk on innustada õpilasi olema kaaslaste suhtes tähelepanelikumad, heatahtlikumad ja tegutsema abivalmilt.
 
Gio
 
Foto: Marje Nurk
 
Sa oled siin: Avaleht Hiroshi Gio pälvis tunnustuse “Hooliv kaaslane 2018"