Laupäeval oli jõulukoolipäev

Laupäeval, 15. detsembril oli meie koolis koolipäev. Aga mitte tavaline, vaid jõulukoolipäev, kus oli lubatud ka vanemad kooli kaasa võtta. Alg- ja põhikooli lapsed said valida arvukate töötubade hulgast endale meelepärase, gümnaasiumiklassid pidasid traditsioonilist jõulu võrkpalliturniiri, laadal pakuti kaupa igale maitsele ja keha sai kinnitada õpetajate heategevuslikus kohvikus.

„Jõulukool õnnestus kenasti, tundus et lapsed olid väga rahul. Palju vanemaid oli kohal, see tegi rõõmu. Vaadates osalejate arvu ja positiivset tagasisidet, head õhkkonda, mis valitses, tundub mulle, et selline sündmus võikski traditsiooniks saada,” ütles huvijuht Marje Nurk.

Võrkpalliturniiril osalesid sel aastal esmakordselt ka 9. klassid. Kokku osales 9 võistkonda kahes alagrupis: A alagrupp A klassidest ja B alagrupp B klassidest. Alagruppides toimus 16 mängu ja alagruppide võitjad pääsesid finaalturniirile. Finaalturniiril olid mängud väga tasavägised, kuid võitjaks krooniti 12.a klass, järgnes 10.a ja üllatuslikult kolmandana 9.b klass.

Jouluturniir2018

Foto: Meelis Rum

Õpetajate kohvik õpetaja Helve Pääro eestvedamisel oli populaarne lõõgastumispaik. Kogu kaup sai müüdud, isegi dekoratsiooniks mõeldud piparkook. Müügist kogutud 221 eurot ning 45 senti läheb heategevuseks.

Kokku toimetati jõulukoolis õpetajate juhendamisel 33 töötoas. Alljärgnevalt tutvustame mõnda neist 33st.

Teadusteater oli üks neist töötubadest, kus tuli huviliste rohkuse tõttu teha kaks tunnist seanssi. Õpetaja Alli Aigro kiidab 10.a klassi noormeest Andri Arrot, kes huvitavaid katseid aitas teha. Tore oli see, et publiku hulgas olid peamiselt algklasside õpilased, kellele pole veel teadusteatrit tehtud, ja isegi mõni ema. Tore oli laste vahetu emotsioon.

Joulukool2018.1

Foto: Alli Aigro

Kõrvarõngaste meisterdamise töötuba viisid läbi õpetajad Janeli Lõoväli ja Kristiina Remmel.
Töötuba toimus samuti kahes jaos ja mõlemal korral oli tuba lapsi täis ja huvilisi seega palju. Töötuba algas värvi- ja kompositsiooniteooria tutvustamisega, millele järgnes kõrvarõngaste meisterdamine. Iga osaleja sai teha kõrvarõngaste kinnitamiseks ka värvipaberist südame. Kõrvarõngad oli pärast hea koos väikese kilekotikesega kaasa võtta. Nii valmisid vahvad kingitused kas lähedastele või iseendale. Lõpuks sai maiustada mandariinide ja kommidega.

Joulukool2018.4

Foto: Kristiina Remmel

"Jõulukooli gomokuturniirist võtsid osa 17 väga tublit ja hakkajat õpilast," ütles õpetaja Lagle Matto.
Algklassides olid parimad:
1. koht Rasmus Hunt 4.d klass
2. koht Romet Sulavee 1.b klass
3. koht Kristjan Põld 3.a klass
Põhikoolis:
1. koht Liisi-Lotte Kinks 7.b klass
2. koht Elsa Maria Peep 7.b klass
3. koht Marko Kallas 8.b klass

Joulukool2018gomoku1

Vasakult paremale: Romet Sulavee, Rasmus Hunt ja Kristjan Põld.
Foto: Lagle Matto

Joulugomoku2

Pildil vasakult paremale Marko Kallas, Elsa Maria Peep ja Liisi-Lotte Kinks.
Foto: Lagle Matto

Koomiksi töötoas osales 32 õpilast nii 1. kui ka 7. klassist – huvitav ja jõukohane oli kõigile. Lapsed tegid storyboardthat.com keskkonnas vabateemalisi koomikseid: koolikiusamisest, kummitustest, perekonnast, talvest jne.

Joulukool2018.2

Foto: Eva Jakovlev

Jevgenia Meškenaite ja Jana Asperk juhendasid õpilasi käepaelte punumise töötoas. Osalesid nii 1., 2., 3., 5. kui ka 6. klassi neiud ja üks noormees. Lastele meeldis väga. Osalesid ka lapsevanemad. Käepaelu tehti nii iseendale kui ka vanematele ja õdedele-vendadele kingituseks.

image.png

Foto: Jevgenia Meškenaite

Vapruse helmeste töötoas valmis kaheksa 1.-5. klassi õpilase osavate käte abil kandikutäis helmeid, mis loodetavasti lohutavad ja rõõmustavad vähihaigeid lapsi nende rasketel protseduuridel.

Joulukool2018.3

Foto: Ingrid Mäesalu

Musitseerimise töötoas mängiti Reilika Krimsi juhendamisel "Talve võlumaad" plaatpillidel ja kelladel.

Joulukool2018.5

Foto: Reilika Krims

Mängutoas sai ajusid ragistada, aga vahepeal ka liikuda. Auhindu jagus kõigile. Pildil kuningamäng: kellel on peas kroon, peab kas-küsimuste abil ära arvama, kes ta on. Mäng pakkus lusti nii noorematele kui vanematele – 3. kuni 8. klassini. Töötuba juhendasid õpetajad Eva Hanni ja Irene Artma.

Joulukool2018.10

Foto: Irene Artma

Jõulukuuskede valmistamise töötoas valmisid Kai Perteli juhendamisel taaskasutatud puidust jõulukuused. Kõigepealt värviti kriidivärvide või akrüülvärvidega puutükid, siis tuli valida vahejupid ja nöör kõigest läbi ajada. Viimasena võis oma kuuske kaunistada näiteks pärlitega. Valmisid vahvad värvilised tööd, mis loodetavasti meenutavad seda toredat päeva veel aastaid, sest need kuused ju okkaid ei aja.

Joulukool2018.11

Foto: Kai Pertel

Õpilased esimesest kuni kaheksanda klassini valmistasid vürtsikaid mandleid. Niikaua, kui mandlid ahjus olid, meisterdasid kõik kotikese, kuhu pärast mandlid pakendada.

Joulukool2018.9

Foto: Lea Laus

Jõululuuletuste töötoas mõtlesid lapsed välja oma luuletusi talvest ja jõuludest.

Joulukool2018.7

Foto: Maie Lepik

Lumememmede valmistamise töötoas said sokist väga ilusad lumememmed.

Joulukool2018.8

Foto: Viktor Leškin