Abituriendid pidasid 1950. aastate teemal salongiõhtu

13. veebruaril pidasid abituriendid eesti kirjanduse salongiõhtut, mille teema oli 1950. aastad ja külaline kirjanik Arvo Valton. Õpilased valisid ajastu eelkõige tollase moe järgi. Salongiõhtu korraldasid koos abiturientidega õpetajad Irene Artma ja Sven-Erik Soosaar.

Kirjandussalongiks lugesid abituriendid Arvo Valtoni loomingut, mille põhjal valmis kaks lühifilmi ja kohapeal esitati kaks näidendit. Üks oli novelli "Erakond" põhjal ja teisena elustati Valtoni aforistlikke ütlusi. Ajastu muusika valisid Kristofer Niine ja Hurmo Sammal ning toit valmis a ja b klassi koostöös. Õhtut juhtisid Kairid Rass ja Lars Henrik Boggens. Loomulikult kandsid abituriendid ajastukohast moodi.

Õhtu kulminatsiooniks olid muidugi intervjuud Arvo Valtoniga. Kuna tema elusaatus on olnud keeruline, aga huvitav, tulid jutuks Siberis veedetud aastad ja Eestis inseneriks õppimine ning hiljem Moskvas filmiõpingud. Kirjanik rääkis ka oma tööst soome-ugri rahvaste kirjandusliku tegevuse toetamisel, samuti oma tegemistest, et nende rahvaste looming jõuaks nii originaalis kui tõlgetena maailma.

Meeleolu aitasid luua ajastumuusika ja pika laua taga söömine-joomine.

Samuti viidi läbi kaks võistlusmängu kirjaniku loomingu tundmisest ja 50. aastatest laias maailmas, mitte ainult Eesti põhjal. Võistlusmängudes olid parimad Katherin Paas, Heleri Enok ja Maria Tuuksam.

„Ma olen paljudes koolides esinenud, kuid tänane oli vaieldamatult parim nii oma sisu kui organiseerituse poolest. Ka väljapeetud stiil nii riietuses kui käitumises oli väga meeldiv,” arvas Arvo Valton ja palus õpilastele ja kohal viibinud õpetajatele edasi anda oma tänusõnad ja kiituse toreda õhtu ja vastuvõtu eest.

Noored jäid õhtuga rahule. Kirjanduse õpetajad tänavad omakorda Arvo Valtonit, et ta võttis vastu kutse tulla meie kooli kirjanduspeole.

Salong2019.1

image.png

Salong2019.3

Fotodel intervjuu Arvo Valtoniga, 50. stiilinäiteid ja kirjandusliku mängu võitjad Katherin Paas ja Heleri Enok.
Fotod: Anastassia Kralle.

Sa oled siin: Avaleht Abituriendid pidasid 1950. aastate teemal salongiõhtu