Vene keele päeval tähistati maslenitsat

Sel aastal tähistati vene keele päeval, 7. märtsil vene maslenitsat - vene rahvuslikku pidu, mis kestab terve nädala, mida nimetatakse maslenitsaks ehk võinädalaks. Traditsiooniliselt süüakse võinädalal palju pliine, sõidetakse hobusaaniga, käiakse vastlalaadal ja meisterdatakse õlenukku ehk tšutšelat. Võinädal kulmineerub vastlatralliga, kus põletatakse lõkkes õlenukk ja jäetakse talvega hüvasti.

Üritustel osalesid õpilased kuuendast kuni kaheteistkümnenda klassini. 12. klassi õpilased tegid esitluse võipühadest. Põhikooli õpilased esinesid populaarsete lastelauludega „Kuuseke” (6.a), "Antoška" (6.b,d,c), „Haned, mu haned” (6.b), ”Tsunga-tsanga” (7.c), vene rahvalauluga „Vene präänikud" (9.a, 8.b), populaarse vene lauluga "Õhtud Moskva lähistel" (8.c), näidenditega vene muinasjutude alusel „Naeris" (6.d ja 6.b), "Kakuke" (9.a), "Tare-tareke" (7.a), "Kolm karu" (8.a), "Loomad augus" (7.a).

9.-12. klassid esinesid vene laulu hittidega: Anne Veski „Позади крутой поворот" (9. klassid), „Privet" (10.a ja b), „Miljon helepunast roosi" (12.a) ja vene rahvalauluga "Oi pakane, pakane" (11.a, b). 10.b lavastas vene rahva muinasjutu "Kirvest puder", 10.a tegi lühifilmi "Hot potatoes vene keeles" ja lavastas kuulsa vene luuletaja Kornei Tšukovski muinasjutu "Barmalei". Kõik etteasted kõlasid loomulikult vene keeles.

Sai ka mängida vene rahvamänge, mida korraldasid 12. klassi õpilased. Vene keele tundides katsid õpilasid piduliku lauda, jõid teed ja sõid pliine moosi ja meega.

Venekeelepaev2019

10.b klassi lavastus "Kirvest puder".
Sa oled siin: Avaleht Vene keele päeval tähistati maslenitsat