27. märtsil Pirita Majandusgümnaasiumis läbi viidud kokapoiste konkursil said 7.-9. klasside vanusegrupis meie kooli 8.c klassi poisid Aron Altmets ja Tarko Tuhkur 3. koha. Poisse juhendas õpetaja Helve Pääro.

Selle aasta teemaks oli „Brasiilia – jalgpall ja sambakarneval". Eesmärgiks oli tutvustada Brasiilia toite ning nagu alati, tuli propageerida ka tervislikku toitumist. Otsiti populaarseid toite ning seost jalpalli ja sambafestivali värvikirevusega. Meie võistkonna tulemuseks sai kanatäidisega jalgpallikujuline riisipall ning värvikirev puuviljasalat. Toidud olid väga maitsvad ja neid hinnati 3. koha vääriliseks.

Pirita Majandusgümnaasium on koostöös Tallinna Haridusametiga korraldanud kokapoiste konkurssi juba 15 aastat. Seekord oli külaliseks kutsutud Brasiilia suursaadik Eestis abikaasaga. Senikaua, kui poisid võistlustoite valmistasid, tutvustas suursaadik õpetajatele Brasiilia ajalugu ja tavasid.

Meie õpilased on konkursil osalenud nüüdseks juba kuus aastat ja toonud koju neljal korral meisterkoka tiitli ning ühel aastal teise koha. Viimasel viiel aastal on meie kooli esindanud nüüdseks 8. klassi õpilased Aron Altmets ja Tarko Tuhkur. Kõikidel aastatel on poisse juhendanud Helve Pääro.

kokapoisid2019.2

kokapoisid2019

Fotod: Helve Pääro
Sa oled siin: Avaleht Kokapoiste konkursil võitsid 8.c klassi õpilased Tarko Tuhkur ja Aron Altmets 3. koha