Meie mudilas- ja lastekoor laulsid end laulupeole

Nii meie kooli mudilaskoor kui lastekoor esinesid ettelaulmisel hästi ja osalevad sellel suvel juubelilaulupeol. Mudilaskoori juhatab Kristiine Mõttus ja lastekoori Reilika Krims.

Kristiine Mõttus iseloomustab oma koori nii: „Mudilaskooris laulab kokku sel aastal 70 mudilast 1.- 4. klassini. Proove teeme neli korda nädalas ning põhiliselt esinetakse oma koolis. Suur soov oli pääseda ka laulukaare alla. Harjutati usinalt ning ettelaulmine läks väga kenasti. Suurele peole laulis end 49 laululast. Kõige rohkem meeldivad lastele rõõmsad ja särtsakad laulud.

Meie koor on justkui suur sõpruskond, kus peale laululusti ja tõsise harjutamise arutame tähtsaid maailmaasju, vajadusel lohutame mures, maiustame ning esinemiste vahele räägime naljajutte. Meil on maailma kõige toredam mudilaskoor!”

Reilika Krims kirjutab oma lkoori kohta nii: „Lastekoor sai väga kiita ettelalulmistel ja meid hinnati 10 palli süsteemis 8.9 punktiga. See on ühe tavakooli koori kohta väga hea tulemus.

Peab tõdema, et harjutamisprotsess oli pingeline ja töine, sest laulud olid keerulised, aga seekord väga südamlikud ja ilusad. Proovides olid lapsed väga tublid. Väga kiidan neid laululapsi, kes tulid mudilaskoorist ja pidid kohe endid tõestama võrdväärsete lastekoori lauljatena. Seekord on meie koor eriti suur, meid on lastekooris lausa 38. Alustas 42, aga ikka on nii, et kõik ei jõua finišisse. Meie ridades laulab seekord ka kolm noormeest, mis on eriti vahva.

Minu kui dirigendi lemmik on P. Uusbergi „Igaviku tuules“. Jään pidu väga ootama, sest kujutan juba ette, kui võimas, ilus ja uhke see laul laulupeol olema saab.

Kohtume juubelipeol „Minu arm"!"

Lastekoor2019

Lastekoor 2. mail enne ettelaulmist Vene Kultuurikeskuses.
Foto: Reilika Krims
Sa oled siin: Avaleht Meie mudilas- ja lastekoor laulsid end laulupeole