Muuseumiõppepäeval osalesid kõik õpilased erinevate muuseumide haridusprogrammides

21. novembril 2019 oli koolis juba traditsiooniks saanud muuseumiõppepäev, kus kõik klassid osalesid Tallinna muuseumide haridusprogrammides.

1. klassid õppisid Tuletõrjemuuseumis, millised ohud võivad kodus varitseda ja kuidas neist hoiduda. Kõige huvitavamad olid laste meelest päästemasinad ja muu tehnika.

2.b klass käis vanalinnas Ajaloomuuseumis. Õppeprogrammis "Loheretk" kuulsid ja nägid lapsed palju põnevat keskaegse Tallinna linnaelu kohta. Tööleht aitas uusi teadmisi kinnistada. Lõpuks vaadati ka jõulukuuske Raekoja platsil.

2.a klassile räägiti rahvakommetest Vabaõhumuuseumis ja  2.c osales Kadrioru Kunstimuuseumi programmis „Keerukuju". 

3. klassid veetsid muuseumitunni Loodusmuuseumis. 3.a klassi teemaks oli seente mitmekesisus ja nende osa looduses. 3.c õppis Tornide väljaku pargitunnis tundma meie tavalisemaid puid nende võra, lehtede, õite ja viljade järgi. Uuriti ka, millist elu pargis märgata võib. 

4.b klass külastas Eesti Lastekirjanduse Keskust, kus õpilastele tutvustati keskuse tööd ning eesti ja välismaa lastekirjandust. Meeldisid lastepäraselt kujundatud värvikirevad ruumid. Raamatute kohta said lapsed ka oma arvamust avaldada. Lastekirjanduse keskuse töötaja kiitis klassi püüdliku kuulamise, aktiivse kaasamõtlemise ning heatahtliku käitumise eest. 

4.d käis muuseumipäeval Rahvusraamatukogus, kus osales haridusprogrammis ja tutvus raamatukogu võimalustega.

5. klassid osalesid Vabaõhumuuseumi programmides "Taaveti seiklused Neetud külas" ja "Rahvalikud mängud kadripäeval".

6. klasside töötuba Energia Avastuskeskuses oli kliimamuutusteteemaline. 

Sai teha erinevaid katseid ning näha, kuidas inimtegevus keskkonda mõjutab.

7. klassid käisid Kiek in de Kökis ning Linnamuuseumis. Muuseumis saadi teada Taani linnast ja selle võimust Eestis, mis on vapid ning mida need tähendasid. Igaüks sai ka ise omale töötoas vapi joonistada.

8. klass tutvus botaanikaaias loodus- ja kliimavöötmetega.

9. klassi teemaks oli tervis ja osaleti Tervishoiumuuseumi töötubades.

10. klass käis Filmimuuseumis tutvumas filmitegemise ajalooga ja osales rohelise stuudio abiga filmides „Seenelkäik” ja „Jalta konverents”. 

11. klassid osalesid muuseumitunnis Arhitektuurimuuseumis. Õpilased analüüsisid Rotermanni kvartali arhitektuuri, elukeskkonda, värvilahendusi ja ehitusmaterjalide kasutamist.   

12. klassid külastasid Vabamut ja KGB konge. 

 

Muuseumipäev

Sa oled siin: Avaleht Muuseumiõppepäeval osalesid kõik õpilased erinevate muuseumide haridusprogrammides