Tallinna Lilleküla Gümnaasium hakkas euroopa naaritsate vaderiks

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis toimus 7. detsembril jõulukool. Jõulukooli tuluga tahame head teha ka sellel aastal. Valisime toetuse saajateks Tallinna Loomaaias elavad euroopa naaritsad, kelle vaderiks me hakkame.

Jõulukoolis kogusime heategevuseks 575 eurot, mis laekus peamiselt õpetajate kohvikus müüdu eest, aga ka annetustena õpilastelt ja lastevanematelt. Õpetajate kohviku menüüs oli nii salateid, võileibu kui soolaseid ja magusaid küpsetisi. Siinkohal suured tänud toidud valmistanud õpetajatele ning samuti kohviku meeskonnale!

Euroopa naaritsa valisime toetuse saajaks, kuna loom on Euroopa üks ohustatumaid kiskjaid, keda ka Eestis looduslikes tingimustes enam ei kohta. Tallinna Loomaaia kodulehelt saab lugeda euroopa naaritsa kohta järgmist: „Euroopa naaritsa endisest levilast on säilinud vähem kui 5%. XX sajandi esimesel poolel oli naarits Eestis tavaline liik. Elupaikade kadumine ja liigne küttimine tõi kaasa arvukuse languse. Lõpliku hävingu põhjustajaks peetakse aga konkurentsi karusloomafarmidest loodusesse pääsenud mingiga. Eesti looduses kohati naaritsat viimati 1996. a. Liigi säilitamiseks ja loodusliku asurkonna taastamiseks on loodud naaritsapopulatsioon Tallinna Loomaaias. 2000. a. alustati naaritsa asustamist Hiiumaale. Sellest võib saada ainus koht maailmas, kus liik säilib looduslikes tingimustes.”

Lilleküla_Gümnaasium_euroopa_naaritsad_vader.jpg

Sa oled siin: Avaleht Tallinna Lilleküla Gümnaasium hakkas euroopa naaritsate vaderiks