Mis ilm õues on? Vaata kooli kodulehelt!

Alates 2019. aasta detsembrist saab meie kooli kodulehelt vaadata, millised on antud hetkel ilmaolud kooli piirkonnas. Kooli katusel oleva ilmajaama Vantage Pro 2 seadistas töökorda oma uurimistööna 12. klassi õpilane Triinu Tombak.

Vantage Pro 2 ilmajaam kuvab ja salvestab ilmateateid. Vantage Pro sisaldab konsooli ja kombineeritud andurite komplekti, milles on sadememõõtur, temperatuuri ja õhuniiskuse mõõtja ja anemomeeter. Vantage Pro 2 näitab ka õhurõhku, päikesetõusu ja -loojumist ning kuu tsüklit. Kooli kodulehel kõiki andmeid ei kajastata, näha saab temperatuuri, õhurõhku, tuulekülma ehk tajutavat külma, sademeid, õhuniiskust ja ööpäeva madalaimat ja kõrgeimat temperatuuri.

Triinu Tombak soovis uurimistöö teemaks midagi praktilist ja tehnoloogiaga seotut. Ilmajaama töölepanemist pidas ta huvitavaks väljakutseks. Praktilise töö sisuks oli kooli ilmajaama tööle panemine ja selle andmete edastamine Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi kodulehele. Töö käigus tuli seadistada ilmajaama konsool, et ta kajastaks andurite näite, ühendada konsool tarkvara abil arvutiga ja kirjutada kood, et andmed kajastuks kooli kodulehel.

Triinu arvates leiab ilmajaam õpilaste hulgas aktiivsemat kasutust, kui kehalise kasvatuse tunnid väljas toimuma hakkavad.

ilm_koduleht.jpg

Sa oled siin: Avaleht Mis ilm õues on? Vaata kooli kodulehelt!