Meie õpilasfirmadel läks õpilasfirmade laadal väga hästi

Nädalavahetusel Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskustes peetud seni toimunutest suurimal õpilasfirmade laadal osalesid kõik meie kooli seitse õpilasfirmat: SK2, Sygis, Tee-Me, KERA Cases, ROK2, Rullis ja SIPPINS.

Õpilasfirmasid juhendanud õpetajad Lagle Matto ja Marko Krusberg on oma õpilaste üle uhked. Laadaks valmistuti tõsiselt ja valmistati müügiks oma tooteid. Laadal pandi käiku oma müügioskused, et võimalikult palju tooteid saaks müüa.

Meie kooli õpilasfirmad said ka mitu auhinda. Firmasid hindasid nii žürii kui laadale tulnud ostjad ja uudistajad.

ÕF Sygis pälvis žürii olulisima auhinna – suurima päevakäibega firma auhinna, aga lisaks ka rahva lemmiku ning kujunduse ning reklaamivõistluse võitja tiitlid. ÕF Sygis toodab oma disainitud riideesemeid: riidest kotte, mille kujundus toimib helkurina, ning trendikaid sokke ja pusasid. Oma kaupu müüsid nad parima käibega päeval rohkem kui 500 euro eest.

ÕF Rok2 pälvis aga innovaatilise õpilasfirma tiitli. Rok2 teeb mutritest sõrmuseid. Nende innovaatilisus seisneb selles, et neil on plaanis lisada sõrmusele NFC kiip, et sõrmusega saaks näiteks avada uksi, valideerida bussis sõite või kasutada seda makstes pangakaardi asemel. Selline toode on neil prototüübina olemas, aga vajab veel arendust. Praegu müüvad nad tavalisi mutrist disainitud sõrmuseid.

Meie tublid õpilasfirmad pakuvad toodetena veel ökoloogilist puuviljateed ja marjapüreest valmistatud tervislikke rullampse, šokolaadi-kohvi palle, millest saab lihtsalt valmistada maitsva kohvijoogi, mobiiltelefoni kaasi ja erilise disainiga t-särke. Kõikidel meie õpilasfirmadel on Facebookis oma leht. Tooteid saab Facebooki lehe kaudu tellida ja osta. Soovitame seda teha!

Fotod Junior Achievement Eesti Facebooki albumitest.

 Lilleküla_õpilasfirmad_2020.jpg

Sa oled siin: Avaleht Meie õpilasfirmadel läks õpilasfirmade laadal väga hästi