8.-9. klassid tähistasid Venemaa rahvakunsti aastat

2020. aasta on Vene Föderatsioonis ametlikult kuulutatud rahvakunsti aastaks. Neljapäeval, 5. märtsil tähistasid 8.-9. klassid Venemaa rahvakunstiaastat aulas venekeelse üritusega, kus kuulati esitlusi vene rahvakunstist, lauldi, mängiti rahvalikke mänge ja tunti end suurepäraselt. 4. korrusel saavad õpilased näha ka vene käsitöö teemalisi plakateid, mille on teinud meie kooli õpilased.

Vene käsitöö kajastab sajandeid tagasi pärit vene rahva ajaloolisi, vaimseid ja kultuurilisi traditsioone. Teadlased nimetavad vene rahva käsitööks nõude ja muude majapidamistarvete ning savist ja puidust mänguasjade katmist kaunite ornamentidega, pitsikudumisoskust, keraamika- ja sepistööde valmistamist. Venemaa rahvakunstiühingu andmetel on riigis umbes 180 erinevat rahvakunsti suunda.

Vene_päev.jpg

Sa oled siin: Avaleht 8.-9. klassid tähistasid Venemaa rahvakunsti aastat