"VAT, KUS DIALOOG!" - KÄIVITUS STSEENIKIRJUTAMISE KONKURSS

Et julgustada kooliõpilasi dialoogiga ise kätt proovima, kuulutab VAT Teater välja kolmeosalise projekti „VAT, KUS DIALOOG!”.

Selle esimene samm on stseenikirjutamise konkurss, millest on osalema oodatud kõik 8.–11. klassi õpilased. Konkurss on nii neile, kellel on ambitsioon astuda esimesi samme näitekirjaniku teel, kui neilegi, kes tahavad näidendite ja teatri maailmaga lähemalt tutvust teha.

Ootame töid nii õpilastelt otse kui õpetajate kaudu. Alates jaanuarist 2018 ilmuvad VAT Teatri kodulehel soovitused ja näited, kuidas stseeni kirjutada. Samuti võib inspiratsiooni ja näpunäidete saamiseks kutsuda kooli näidendikirjutamise töötuba (läbiviija VAT Teatri dramaturg, Mihkel Seeder).

Konkursi tähtaeg on rahvusvahelisel teatipäeval 27.03.2018.

Eesti Õpilasesinduste Liidu ja Välisministeeriumi esseekonkurss „Diplomaatia & rahu!”

2017. aasta kodanikupäevaks väljakuulutatav esseekonkurss on pühendatud Eesti Vabariik 100 teemadele ja idapartnerite väärtustamiseks. Meil on au elada nii vanas riigis nagu seda on Eesti Vabariik.

Esseede teemadeks on:
„Millise suuna peaks Euroopa Liit ja Eesti võtma suhetes Türgi või Venemaaga?”
„Kas populismi levik Euroopas on oht demokraatiale või selle osa?”
„Kas hääletussedel on püssikuulistki tugevam?”
„Kuidas lahendada sõjaline kriis Ukrainas?”

Essekonkurss on mõeldud üldhariduskoolide 7.-12. klassidele ja kutseõppeasutuste õpilastele. Essee on vaja esitada 10. novembriks 2017 Eesti Õpilasesinduste Liidu meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Saates on kirjas vaja märkida essee autor, autori kool, klass, telefoninumber ja meiliaadress.

Esitatud esseesid hindab 5-liikmeline žürii koosseisus:
Madis Roodla - Välisministri nõunik
Rynaldo Puusep - Eesti Õpilasesinduste Liidu rahvusvaheliste suhete valdkonna juht
Matthew Crandall - Rahvusvaheliste suhete dotsent Tallinna Ülikoolis
Annely Raudsepp - Tallinna Teeninduskool, eesti keele ja kirjanduse õpetaja
Kaia Laansoo - Kose Gümnaasium, ühiskonnaõpetuse ja inglise keele õpetaja

Esseekonkursi esimese koha võitjal on võimalus minna välislähetusele koos välisministriga. Teise ja kolmanda koha laureaate auhinnatakse õhtusöögiga esseekonkurssi žürii ja välisministriga.

Võitjatega võetakse ühendust individuaalselt ja neile esitatakse kutse esseekonkursi parimate vastuvõtule, mis toimub 2017. aasta 26. novembril Välisministeeriumi konverentsisaalis (Islandi väljak 1).

Küsimuste korral pöörduda rahvusvaheliste suhete valdkonnajuhi Rynaldo Puusepa poole (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ).

Eesti Õpilasesinduste Liit
facebook.com/opilasliit