Projekt „Vahetund” ootab annetajate toetusi. Aita kooli!

Tallinna Lilleküla Gümnaasium liitus Tallinn Moon Rotary Klubi projektiga „Vahetund", mille raames antakse algkooli lastele vahetunnis keksukummid ja footbagid, et nad puhkaksid liikudes ja mängides. Selleks, et projekt käivituks, vajame toetajate abi.

Projekti abil saab kool iga 100 lapse kohta 15 keksukummi ja 12 footbag’i palli, karbid mänguvahendite hoiustamiseks ja trükised mängujuhistega. Keksukummid ja footbag’id pannakse algklasside koridori lastele vahetunnis kasutamiseks. Meie koolil tuleb projekti käivitumiseks ja nende vahendite saamiseks koguda umbes 400 eurot.

Kummikeksumäng oli 1980. aastatel ka meie koolis tüdrukute hulgas väga populaarne, aga on nüüdseks unustusse vajunud. Footbag on pehme pall, mis koosneb plastgraanulitest, mida ümbritsevad kokkuõmmeldud lapid, ja seda kõksitakse jalaga. Kummikeksu hüppamine või footbag’i kõksimine pakub võimalust vahetunnis liikuda, aga nõuab lastelt ka koostööd ning omavahelist suhtlemist, mis tänapäeva nutiajastul on väga positiivne.

Projekti toetajatena on oodatud nii lapsevanemad, õpetajad kui ka kõik teised head inimesed. Summa saab ise valida ja toetuse saab teha pangaülekandega.

Projekti toetamiseks palun kliki siia lingile ning järgi juhendit:

Oleme iga annetuse eest väga tänulikud!

vahetund.jpg

MyDance tantsuklubi kutsub tantsuhuvilisi trenni

MyDance tantsuklubi korraldas 14. jaanuaril 1.-5. klassidele tantsuvahetunde. Tantsuhuvilised noored on väga oodatud ka tantsutrenni, mis toimub meie kooli aeroobikasaalis igal kolmapäeval kell 16.00-17.00.

20200114_120103_035_1.jpg

Klassiuste jõulukaunistuste konkursi parimad on 10.a, 6.b ja 2.a

Juba novembris sai välja kuulutatud ülekooliline klassiuste kaunistamise võistlus "Lumine jõululinn", mille võitjad selgusid nüüd, enne jõule. Ülekoolilise üldvõitja tiitli kõige ägedama ja kõige loovama teemalahenduse eest pälvis žürii hinnangul 10.a klass. 5.-9. klasside arvestuses oli parim 6.b ja 1.-4. klasside arvestuses 2.a.

Žürii arvates olid kõik klassiuksed dekoreeritud väga andekalt ja kaunilt, luues kooli jõulumeeleolu, mistõttu lisaks üldvõitjatele anti välja veel mitu eriauhinda. Eriauhinnad said 4.a klass leidliku teemalahenduse eest, 3.v klass maitseka ja temaatilise lahenduse eest, 8.b klass kõige põhjamaisema uksekaunistuse eest ja 9.b klassi tüdrukud Kelly-Ilona Kivi, Hanna-Liisa Võhandu, Stella-Maria Repnau ja Andra Tammeorg kõige maalilisema klassiukse eest.

Kokku võttis konkursist osa 19 klassi. Jõulukaunistusi hinnanud žürii oli kokku pandud õpetajatest ja konkursil osalevate klasside esindajatest.

Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõikidele konkursist osa võtnud õpilastele ning õpetajatele!

uksed.jpg

11.b õpilased andsid noorematele robootikatunni

Robootika tunni raames sai 11.b klass ülesande anda 3.c klassi õpilastele robootika tund. Tundi läbi viia soovijaid oli palju, aga õpetajarollis sai seekord osaleda kuus üheteistkümnendikku.

Töövahenditeks olid väikelastele mõeldud robootikakomplektid Makeblock Neuron.

Gümnaasiumi õpilased said teadmiste jagamisega suurepäraselt hakkama ja 3. klassi lapsed täitsid innukalt „õpetajate” korraldusi. Tund lendas kiirelt ja tunni lõpus kinnitasid kõik kui ühest suust, et tahaks veel selliseid õpilastelt õpilastele tunde.

Aitäh tunni läbiviijatele! Loodetavasti andis saadud kogemus ka innustust kaaluda õpetaja elukutse valikut.

Robootika.jpg

Tallinna Lilleküla Gümnaasium hakkas euroopa naaritsate vaderiks

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis toimus 7. detsembril jõulukool. Jõulukooli tuluga tahame head teha ka sellel aastal. Valisime toetuse saajateks Tallinna Loomaaias elavad euroopa naaritsad, kelle vaderiks me hakkame.

Jõulukoolis kogusime heategevuseks 575 eurot, mis laekus peamiselt õpetajate kohvikus müüdu eest, aga ka annetustena õpilastelt ja lastevanematelt. Õpetajate kohviku menüüs oli nii salateid, võileibu kui soolaseid ja magusaid küpsetisi. Siinkohal suured tänud toidud valmistanud õpetajatele ning samuti kohviku meeskonnale!

Euroopa naaritsa valisime toetuse saajaks, kuna loom on Euroopa üks ohustatumaid kiskjaid, keda ka Eestis looduslikes tingimustes enam ei kohta. Tallinna Loomaaia kodulehelt saab lugeda euroopa naaritsa kohta järgmist: „Euroopa naaritsa endisest levilast on säilinud vähem kui 5%. XX sajandi esimesel poolel oli naarits Eestis tavaline liik. Elupaikade kadumine ja liigne küttimine tõi kaasa arvukuse languse. Lõpliku hävingu põhjustajaks peetakse aga konkurentsi karusloomafarmidest loodusesse pääsenud mingiga. Eesti looduses kohati naaritsat viimati 1996. a. Liigi säilitamiseks ja loodusliku asurkonna taastamiseks on loodud naaritsapopulatsioon Tallinna Loomaaias. 2000. a. alustati naaritsa asustamist Hiiumaale. Sellest võib saada ainus koht maailmas, kus liik säilib looduslikes tingimustes.”

Lilleküla_Gümnaasium_euroopa_naaritsad_vader.jpg

Sa oled siin: Avaleht Esileht