15. detsembril jõulukooli!

jouluplakat

Põhikooli jalgpallitüdrukud võitsid Tallinna meistrivõistlustel 3. koha

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel jalgpallis sai meie põhikooli tüdrukute võistkond 3. koha. Naiskonnas mängisid Caterina Cicetti, Chiara Cicetti, Chiara Piron, Grete Luide, Lenna Lemmik, Mette Lemmik, Ragne Lukken, Lotte Linnas, Kaia Sofie Taldrik, Manar Haider ja Eliise- Marie Raudkar. Õpilasi juhendasid õpetaja Pirgit Purju ja meie vilistlane Giacomo Piron.

Turniiri alustas meie kooli võistkond 2. ringis, kuhu võib kool ennast registreerida, kui arvatakse, et ollakse keskmisest paremad. See otsus õigustas ennast. 2. ringis alistasid meie tüdrukud Rocca al Mare Kooli ja Pae Gümnaasiumi ja see tagas neile koha finaalturniiril.

Edasist võistluse käiku kirjeldab õpetaja Pirgit Purju nii: ”Finaalturniir osutus päris suureks proovikiviks. Esiteks nappis mängijatest. Põhimängijatele tulid lootusetus olukorras appi Lotte Linnas ja Kaia Sofia Taldrik. Teiseks oli finaalturniiri ajakava päris pöörane, viis mängu järjest. Aga me saime hakkama.
Alistati Õismäe Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, viiki mängiti Mustamäe Humanitaargümnaasiumi, Vanalinna Hariduskolleegium ja Tallinna Humanitaargümnaasiumiga. Ainus kaotus tuli vastu võtta Õismäe Gümnaasiumilt.

Võistkonna sisekliima oli suurepärane, töötati ühtse meeskonnana ja hingestatult. Meie võistkonna väravakütid oli Caterina, Grete, Lenna ja Eliise- Marie. Lõpetasime 3. kohaga, mis on super! Võistkonda aitas juhendada meie kooli vilistlane Giacomo Piron, suur tänu talle!”

Pohikool.jalgpall.2018

Foto: Andres Vakra

Kaur Karp, Mihkel Kurbel ja Ants Markus Karu võitsid insenerivõistlusel 3. koha

Meie 11.b klassi õpilased Kaur Karp, Mihkel Kurbel ja Ants Markus Karu saavutasid Talllinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Üliõpilasnõukogu poolt korraldatud insenerivõistlusel Spagetisild 2018, kus osalesid nii õpilased kui üliõpilased, 3. koha.

Võistlus peeti reedel, 16. novembril 2018 TalTechi tudengimajas. Võistluse eesmärk oli 3-liikmelisel meeskonnal 6 tunni jooksul ehitada 500 grammist spagettidest võimalikult tugev sild. Silla pikkus pidi olema minimaalselt 55 cm, laius maksimaalselt 25 cm.

Sillaehitust kirjeldasid poisid nii: „Meile anti 500 grammi spagette, 40 liimipulka ja 1 rull kleeplinti. Kleeplindiga panime korraga kokku 20 spagetti ja nendest ehitasimegi, kleeplindid võtsime hiljem ümbert ära, sest konstruktsioon pidi koosnema vaid spagettidest ja kuumast liimist. Kokku võttis see kõik aega neli tundi. Kõige raskem oligi plaani välja mõtlemine, aga ka teostus oli keeruline ja aeganõudev, sest liim pidi vahepeal kuivama.”

Meie gümnasistide sild kandis 13,9 kilogrammi. Spagetisild 2018 võistluse võitis GAGi võistkond, kelle sild kandis 27.3 kg ja teise koha sai TalTechi võistkond 18,8 kg kandva sillaga.

Poisid otsustasid insenerivõistlusele minna, sest ka varasemalt on koos käidud võistlemas, näiteks eelmisel aastal TTÜ korraldatud BuildIT võistlusel. Ka järgmisel aastal on neil kavas spagetisillavõistlusele minna.

Spagetisild2018.1

Sillaehitus...

Spagetisild2018.2

...ja autasustamine. Vasakult: Ants Markus Karu, Mihkel Kurbel, Kaur Karp.

Fotod: Raimond Vink

5.-7. klassi poisid said Harjumaa kirjanduslikus mälumängus 5. koha

22. novembril 2018 toimunud Tallinna ja Harjumaa koolide vahelises 5.-7. klasside kirjandusliku mälumängu finaalis saavutas meie kooli võistkond koosseisus Kieron Kevin Riima, Kenert Kõve, Sander Anti Päiv, Joonas Segaert ja Carl Markus Dalton 5. koha.

Selle aasta mälumäng oli pühendatud C. Perrault`, H. C. Anderseni ja F. R. Kreutzwaldi elule ja muinasjutuloomingule. 8. novembril toimunud eelvoorus, kus olid klassikalised mälumängu 15 küsimust muinasjuttude ja kirjanike elu ja loomingu kohta, olid poisid kindlalt oma teadmistega grupi parimad.

Finaalis tuli lisaks loomingu tundmisele esitada ka näidend Anderseni muinasjutu „Metsluiged“ ainetel. Tihedas rebimises reaalkooliga jäid poisid finaalis viimase küsimusega jänni, mis jättis meie esinduse napilt 5. kohale.

„Poisid olid tublid ja väärivad kiitust, aga seekord olid teised grammikese paremad,“ oli poisse juhendanud õpetaja Irene Artma rahul.

Esikoha saavutas Vannalinna Hariduskolleegium, kellele järgnesid Harkujärve ja Paldiski Põhikool.

Kirjanduslikmalumang2018.1

Kirjanduslikmalumang2018.2

Esimesel pildil meie kooli võistkond koos konkurentidega, teisel pildil üksinda -
vasakult Carl Markus, Kieron Kevin, Sander Anti, Joonas, Kenert.
Fotod: Irene Artma

4.c klass tegi muuseumipäevast luuletuse

4.c klass käis koos õpetaja Merje Hendriksoniga ülekoolilisel muuseumipäeval Eesti Lastekirjanduse Keskuses teematunnis „Rännates raamatuga mööda maailma“. Tunnis tegid nad gloobuse abil  ringi peale kogu maailmale ja uurisid, millised on erinevate riikide tuntumad lasteraamatud ja nende autorid.  Sellest, mida nad uut teada said, koostasid 4.c klassi lapsed pärast koolis alloleva ühisluuletuse.

Külastasime klassiga maja,
kus riiulid raamatuid täis.
Lastele mõeldud kirjandus,
kõik see nii põnev näis.

Lastekirjanduse keskus,
laste kirjanduse keskus.
Ei näinud seal me kedagi
teada saime mõndagi.

Ma sain teada,
et Mikä elab Tartus
ja mitte Harkus.

Kriminaalsemad raamatud
teinud on Tomusk.
Kaugel ta käinud on kodust.

Ruilas Leelo Tungal pesitseb.
Ilon Wikland oma looga ei kesitse.
Ilonil oli koer,
Astrid Lindgrenil poeg.

Seal leidus raamatuid
nii Pokudest kui Sipsikust.
Leidsime Pokumaa,
leidsime Lottemaa.

Tunnist väheks meil jäi
rändamiseks raamatuga.
Kõik põnev ja huvitav seal,
nüüd autoreist rohkem tean.

Pipi

Pipi loeb ka raamatut!