7. märtsil käisid 10. klassid Viljandis õppepäeval, mille läbivaks teemaks oli Shakespeare ja teater. Õppepäeva tegevustes lõimiti eesti keelt, inglise keelt ja kirjandust ning draamaõpetust. Noortega olid kaasas õpetajad Annika Linnas ja Jana Asperk.
Õhtul oli plaanis vaadata Ugala teatri etendust “Kaheteistkümnes öö”, mille kohta draamaõpetuse õpetaja oli õpilastele andnud nõuanded, mida täpsemalt lavastuses tähele panna ning kuidas seda hiljem analüüsida.
Enne seda tegeldi aga Shakespeare’i tekstidega veel mitmel moel.
Viljandisse jõudes oli esimene peatuspaik lossimägedes, kus noored panid oma luuletamisoskuse proovile, täiendades inglise keeles Shakespeare’i kuulsaid monolooge näidendist “Suveöö unenägu”. Pärast seda esitasid 10.b õpilased etüüde näidendist “Romeo ja Julia”.
Õhtusele teatrietendusele eelnes õpilastel kokkusaamine Ugala trupijuhiga, kes rääkis neile, milline on trupijuhi töö ning kuidas valmivad lnäidendid. Küsimused trupijuhile mõtlesid noored eelnevalt ise välja.
Päev lõppes W. Shakespeare’i romantilise komöödia “Kaheteistkümnes öö” vaatamisega.













