10. oktoobril tähistas meie kool taas rahvusvahelist vaimse tervise päeva. See on päev, mis tuletab meelde, et meie mõtted, tunded ja süda vajavad sama palju hoolt kui meie keha.
Sel aastal said gümnaasiumiõpilased osa rahustavast meditatsioonist ning põhikooli noored kuulasid põnevat loengut meelemürkide vaba elu tähtsusest, mida viis läbi meie kooliõde Sandra Matjaš. Algklasside rõõmuks viisid koolipsühholoog Kai Pertel ja sotsiaalpedagoog Kadri Lepik õuevahetundides läbi vahva vaimse tervise vitamiinide mängu, kus iga soovija sai juurde teadmisi ning kogeda headust ja rõõmu. Torevant jagas kõigile kallisid ning rääkis sellest, kui oluline on olla iseendale hea sõber.
Teise korruse koridoris sai uudistada värvikat infostendi, mille koostas HEV koordinaator Ingrid Pakkas ja mängida taas meie oma kooli vaimse tervise bingot.
Õpetajate vaimse tervise turgutamiseks oli HEV-meeskond kooli kutsunud pimemassöörid, kes õpetajatele lõõgastavat seljamassaaži tegid.
Vaimse tervise hoidmine algab väikestest asjadest – puhkusest, naeratusest, sõbralikust sõnast ja oskusest märgata enda ning teiste tundeid. Nagu öeldakse: “Ainult südamega näed sa hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.”










