Erasmus+ õpetajate õpirände projekt “Tallinna Lilleküla Gümnaasium kui ennastjuhtivat õppijat toetav, uuendusmeelne ja mitmekultuuriline organisatsioon.”
Käesolev õpirände projekt keskendub õpetajate koolitustel osalemisele lähtuvalt kooli vajadustest ning projekti eesmärkidest. Meie kool on õppiv organisatsioon ning toetab igakülgselt õpetajate professionaalsuse arengut pakkudes erinevaid sisekoolitusi ning koolituskursusi lähtuvalt kooli arengukava vajadustest. Hetkel ei ole meil olnud võimalust anda õpetajatele kogemust osaleda Euroopa riikides pakutavatel koolitustel (v. a. mõned distantsõppe koolitused), mis laiendaks õpetajate kogemust. Koolitustel julgustame õpetajaid looma isiklikke kontakte koolitusel osalevate kolleegide ja koolidega, et edaspidi teha koostööd ka õpilaste tasemel. Meie jaoks on oluline õppida teiste riikide parimatest praktikatest, et arendada oma kooli kaasaegsemaks ja õppijakesksemaks. Koostööd teeme koolitusfirmadega, kes pakuvad Erasmus+ heakskiidetud koolitusi.
Lähtuvalt meie kooli arengukavast oleme püstitanud järgmised eesmärgid:
– Arendada meie kooli õppivat organisatsiooni suunates õpetajad õpirändele erinevatesse riikidesse koolituma.
– Süvendada õpetajate IKT oskusi uuenduslike vahendite kasutamise ja digipedagoogika rakendamise läbi.
– Saada kogemust meie rahvusvaheliste õpilaste paremaks integreerimiseks kooliellu ja kogukonda.
– Õppida lõimima erinevaid õppeaineid selleks et aidata õpilastel tõhusamalt õppida, õpitut paremini mõista ja rakendada ning selle tulemusena vähendada õpilaste õpikoormust.
Vastavalt oma eesmärkidele oleme kavandanud õpirände 17le õpetajale kaasates mõlema kooli õppehoone õpetajaid. Jälgisime, et osalejaid oleks kõikidest õppetoolidest. Õpetajad valisid koolitused lähtuvalt kooli arengukavast ja õpirände projekti eesmärkidest. Üldjuhul osalevad õpetajad suurema kogemuse saamiseks üksi, ainult üks alles alustav õpetaja koolitub koos kolleegiga.
Õpetajatelt oodatakse edaspidiseks tööks kontaktide loomist (eTwinning projektid ja koolide külastused). Samuti reflekteerivad õpetajad ajaveebis oma õpikogemust ning jagavad seda ka koolis enda kolleegide ja õpilastega läbi erinevate tegevuste.
Projekti tulemusena on õpetajad omandanud uusi teadmisi ja saanud kogemusi selle kohta, kuidas lõimida tõhusamalt erinevaid õppeaineid, sh õuesõpe, roheõpe ja seiklusõpe. Õpetajad saavad rakendada uuenduslikke õppemeetodeid oma töös ning seeläbi tõsta õpilaste õpimotivatsiooni. Õpetajad teavad, kuidas paremini integreerida uussisserändajaid ja sõjapõgenikke kooliellu ning pakkuda neile põnevat eesti keele õpet. Õpetajad omavad ülevaadet uusimatest IKT vahenditest ja võimalustest kasutada neid õppetöös. Õpetajad on leidnud endale koostööpartnereid Euroopa koolidest. Kõiki neid teadmisi jagatakse kolleegidega, rakendatakse õppetöös ja korraldatakse erinevaid õpisündmusi.
Projekt toimub ajavahemikul 01.06.2023 – 30.09.2024
Projekti planeeritavateks sihtriikideks on Hispaania, Küpros, Iirimaa, Horvaatia, Itaalia, Island, Kreeka.
Erasmus+ programmi koordineerib Eestis SA Archimedes ning projekti kaasrahastaja Euroopa Liit.