Tallinna Lilleküla Gümnaasium on omanäoline, modernne ja turvaline õppeasutus, mis võimaldab hariduse omandamist ning õpilaste võimetekohast arengut nii põhikoolis kui gümnaasiumis.
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi visioon on olla tugeva ühtsustundega, paindlik, õppimist ja laia silmaringi väärtustav kool, kus õppimine ja õpetamine on kaasaegne ning rõõmutoov. Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis veedab iga õpilane 700 000 arendavat ja tegusat minutit.
Kooli tunnuslause on “Teadmiste toel tegusaks”.
Koolil on hea maine tänu suurepärasele õpikeskkonnale ning headele õpitulemustele. Õpilaste arv on pidevalt kasvanud, hetkel õpib koolis 934 õpilast, klassikomplekte on 37. Koolis töötab 75 pedagoogi.
Koolis on selle loomisest peale pööratud suurt tähelepanu loodusteaduste õpetamisele (bioloogiakallakuga klassid, valikained, projektid, õppekäigud jne). Teiseks kooli tunnuseks on olnud informaatika, mis sai alguse juba 1985. aastal avatud informaatika süvaõppest.
Eelnevast lähtudes on gümnaasiumiastmes praegu neli õppesuunda:
- reaal-majanduse õppesuund
- looduse õppesuund
- humanitaar-meedia õppesuund
- riigi- ja sotsiaalteaduste õppesuund
Põhikoolis on nelja suunitlusega klassid:
- inglise keele suunitlusega klass,
- inglise keele ja spordi suunitlusega klass,
- matemaatika-muusika suunitlusega klass,
- loovuse suunitlusega klass.
Vanemate soovil töötab pikapäevarühm.
Alates 2003. aastast on kool olnud kaasatud erinevatesse integratsiooniprojektidesse ning on selle tulemusena kujunenud eri kultuure kandvaks, tutvustavaks ja väärtustavaks multikultuurseks kooliks, kus õpivad enam kui kahekümnest rahvusest ja/või riigist pärit lapsed ning noored. Viimastel aastatel oleme olnud IKT valdkonnas eeskujuks paljudele Eesti koolidele, kogemusi oleme jaganud ka välismaa koolidele.
Koolis töötavad psühholoog, logopeed ja sotsiaalpedagoog. Välja on töötatud tugisüsteemid erivajadustega õpilastele (arendusõpe, õpe väikerühmas, kõneravi, keeleõpe, huviringid, PPR jne).
Huvijuhi ja õpilasesinduse eestvedamisel on koolis hästi organiseeritud ja mitmekesine tunniväline tegevus. Mõistuse aitab terava hoida iga-aastane ülekooliline mälumängusari, ühtsustunnet aitavad hoida koolipere ühispildi tegemine sügiseti, algklasside õpilaste poolt organiseeritud ülipopulaarsed laadad, gümnaasiumi suur võrkpalliturniir ja põhikooli Jõulukool detsembrikuus, spordipäevad, suur võimlemispidu, vabariigi aastapäeva kontsert-aktus, salongiõhtud, jõulupeod, klasside kaunistamise konkurss jõulukuul, kevadball. Silmaringi laiendavad kohtumised huvitavate külalistega, koolikontserdid, töötoad ja loengud. Aktiivset tegutsemist pakuvad tantsu- ja mänguvahetunnid, aine-ja teemanädalad.
Koolil on hea tasemega laulukoorid, mis tänu suurepärastele koorijuhtidele on alati laulupeole pääsenud. Meie näitering, mis on laste hulgas nii populaarne, et kõik soovijad sinna ei pääsegi, on alati festivalidel auhindu ja kiidusõnu pälvinud. Robootikaringi õpilased osalevad robootikavõistlustel First Lego League ja Robotex. Kunstiring on populaarne nii poiste kui tüdrukute seas ja seal valmivad köitvad ja silmailu pakkuvad tööd. Koolis tegutsevad nii noorkotkaste kui ka gaidide rühmad, majandusmängude ring, MyDance tantsuklubi ja võrkpalliklubi Täht.
Koolis on väga head tingimused sportimiseks: suur ja kaasaegne võimla, aeroobikasaal, jõusaal, staadion ja pallimänguväljakud. Kooli spordiuudiseid saab lugeda spordi ajaveebist.