27.-28. veebruaril veetsid 14 õpilast 3.-7. klassist kaks päeva meie kooli talvises koolivaheaja laagris, kus nende juhendajateks olid sotsiaalpedagoog Kadri Lepik, psühholoog Kai Pertel ja huvijuht Marje Nurk.
Laagri tegevuste läbiviimisel kasutati TORE (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) metoodikat, mis on üks kiusamise ennetamise programme meie koolis. Üks laagri eesmärke oligi näidata lastele kiusamise erinevaid vorme ja leida rühmatööd tehes lahendusi, kuidas kiusamist ennetada. Muidugi pakkus laager ka võimalust veeta vaheaega sisukalt, õppides uusi oskusi.
Mõlemal laagripäeval korraldasid juhendajad lastele töötoad, kus sai teha meeskonnatööd, osaleda erinevates rühmaaruteludes, arendada eneseväljendusoskust ja loovust ning mängida lõbusaid mänge.
Töötubadega sooviti juhtida tähelepanu ka taaskasutusele. Ühes töötoas meisterdati nahajääkidest käepaelu ning teises anti tekstiilivärve kasutades vanadele T-särkidele uus ilme. Teemadest käsitleti põhjalikumalt kiusamise ennetamist ja koolistressiga toimetulekut ehk koolirõõmu hoidmist. Ühe rühmatöö ja arutelu tulemusena valmis koolirõõmu hoidmise nippide plakat kooliperele.
Õpilaste tagasiside laagrile oli väga positiivne – laager meeldis kõikidele väga. Õpilased kirjutasid tagasisides, et nad õppisid paremini koostööd tegema, oma tundeid ja mõtteid avaldama, õppisid ennast tundma, said nippe, kuidas koolirõõmu hoida ja kiusamist ennetada.
Juhendajad jäid samuti laagriga väga rahule, osalejad olid hakkajad, asjalikud, õpihimulised ja moodustasid harmoonilise meeskonna, kellega oli tore koos toimetada.
Laager korraldati koostöös Kristiine Linnaosa Valitsusega Norra rahastuse ja justiitsministeeriumi toel. See on osa Islandi ennetusmudeli meetodite rakendamisest Tallinnas.