Meie kooliaed õitseb ja pakub silmailu juba neljandat suve, aga sel aastal uuenenud kujul. Õppeaasta on kooliaias olnud tõsiselt toimekas.
Sügisel alustasid aiatöödega loovtöö õpilased. Seekord valis aiateema viis vahvat tüdrukut ja nad alustasid meie aiaentusiastist koolipsühholoogi Kai Perteli juhtimisel traditsiooniliste sügistöödega. Istutati uusi püsikuid, kaevati uus lillepeenar, riisuti ja koguti erinevaid seemneid. Hilissügisel sai maha üle 300 kevalille sibula (tulbid, nartsissid, krookused, laugud), jõuti ka Tedre tänava hoovidesse, kus linnaosa eestvedamisel pandi lillekastidesse erinevaid lillesibulaid, et kevadel oleks silmailu.
Talvel on lund ja külma, aga aednik valmistub sellele vaatamata ikka kevadeks. Teist aastat sai tehtud talikülvi ja see, mis veebruaris mulda sai, oli mais võimalik juba peenrasse panna. Seekord õnnestus kõige paremini aedsalati ettekasvatus. Öeldakse, et aednikul ei ebaõnnestu midagi, aednik katsetab!
Kevadet andis oodata, aga lõpuks ta tuli. Koos kevadega saabus ka kinnitus, et õppeaiale taotletud projekt sai Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametilt täismahus toetuse. Kuna eelmisel suvel tehti aias suuremahulisi kaevetöid ja peenrakastid paisati segi, tuli kogu ala uuendada ja peenrakastid välja vahetada. Uued kastid, mis koostöös OÜ Neulariga mai alguses kooli jõudsid, on 100 % taaskasutatud ja 100% taaskasutatavast plastikust. Kuna ilutoodete pakendite kampaaniaga kogusime pakendeid 37 kilo, saime tänuks osa kaste ka tasuta.
Kogu ala ettevalmistus algas 2. mail „Teeme ära” talgute raames. Deviisi „Lööme Lilleküla koolihoovi lille” all osales talgutel 200 õpilast, 23 õpetajat ja 2 lapsevanemat. Kaasa lõi 13 klassi.
Valmis 22 meetri pikkune viinamarja peenar ja peenrakastide ala, korda said lillepeenrad, riisutud muruplatsid ja kokku korjatud prügi.
Siis sai hakata peenrakaste ettekasvatatud taimedega täitma. Kõige usinamad on olnud esimesed klassid, kellel on oma kõrvitsa- ja sibulapeenar, kuhu sekka on sattunud kresse, tomateid, herneid ja võib-olla mõni üllatus ka. Rõõm on näha, et osa algklassilapsi jookseb kohe õuevahetunni alguses esmalt peenrakastide juurde oma hoolealuseid vaatama. Kastekanne võiks rohkem olla, sest kasta tahavad kõik! Uus ala vajab küll veel väikseid täiendusi, aga suures osas on tööd tehtud.
Kokku on kaasa löönud kümned ja kümned õpilased – on aidatud kastide kokkupanekul, mullaga täitmisel, ala multšiga katmisel, kastmisel, istutamisel. Erinevate õpilaste abil sai rajatud ka 22 meetri pikkune 15 viinamarjaistikuga peenar. 8.d klassi poistel on nüüd oma suvelillepeenar. Loovtöö tüdrukud ehitasid kaks putukate talvitumiseks mõeldud hotelli.
„Tänu hakkajatele ja abivalmitele õpilastele on taimed olnud kastetud ja hooldatud. Kõiki, kes on oma kasvõi väikse panuse kooli ümbruse elurikkamaks ja lillelisemaks loomiseks andnud, ei oskagi kokku lugeda, kuid kindlasti on neid sadu. Tore, et ka õpetajad on alati valmis erinevate tööde tegemisel appi tulema ja kasutavad õppeaeda koolitundide läbiviimiseks aina rohkem,” ütleb Kai Pertel.
Tulge ka suvel aiast läbi, sest maitsmist ootavad erinevad sõstrad, mustikad, kirsid, astelpajumarjad ja peenrakastist võib võtta murulauku, sibulat, piparmünti ja ehk ka tomatit! Ja lilleilu võib muidugi alati imetleda!