14. märtsil tähistasime emakeelepäeva mitmete temaatiliste ühistegevuste ja huvitavate külalistega.
Nii eesti keele ja kirjanduse kui teisedki aineõpetajad tegid oma tundides klassidega vahvaid teemakohaseid ülesandeid, et eesti keele ilule ja võimalustele suuremat tähelepanu pöörata. Lisaks ühislugemisele ja Vikerraadio e-etteütluse kirjutamisele osaleti virtuaalselt ka presidendi kantselei suurel lugemisaktsioonil, korraldati kauni käekirja konkurss ning kirjutati ühetähejutte.
1.-4. klass võttis osa Eesti Rahvusraamatukogu korraldatud sõnailu viktoriinist „Head peamurdmist“. Koolisisese võistluse parimaid premeeriti eesti kirjanike vahvate lasteraamatutega.
5.-8. klasside õpilased mängisid õues 12.a klassi õpilaste poolt korraldatud keeleteemalist maastikumängu, kus 5-liikmelised võistkonnad lahendasid loovust ja teadmisi nõudvaid eesti keelega seotud ülesandeid. Selle aasta kõige eesti keele teadlikumaks klassiks osutus 5.b klass, keda esindasid Karoliina Arulepp, Carolina Luite, Ragnar Laumets, Sten Tristan Luhaäär ja Tom Vintsent Trutsi.
Poole kümnest kümneni hommikul oli aeg kogu kooli ühislugemiseks. Nii õpilased kui ka õpetajad olid kaasa võtnud meelepärase raamatu ja lugesid seda innukalt. Oli neid, kes lugesid lausa terve tunni! Selle toreda algatuse on teinud Tallinna Saksa Gümnaasium ja meie meelest on see üks vahva ettevõtmine, milles kavatseme ka edaspidi osaleda.
Gümnaasiumi meediaõpetuse tundides olid külas Luisa tõlkebüroo projektijuhid Marge ja Nele, kes rääkisid masintõlkest ja sellest, et kuigi AI teeb meie eest palju ära, on vaja inimest, kes kõik selle üle vaataks.
3.b klassil käis külas ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola, kes tutvustas ajakirja ja huvitavaid raamatuid ning juhendas loovkirjutamist. Rühmatööna kirjutati paberile lihtsaid, magusaid, naljakaid ja pidulikke eestikeelseid sõnu ning nendest sõnadest tehti luuletusi või lühijutte. Peale pingsat mõttetööd loeti oma jutud ja luuletused teistele ette.