05.02. 2026 toimus Tallinna Südalinna Koolis imeline kunsti- ja luulekohvik, kus õpilased esitasid saksakeelseid luuletusi, mille sõnumit toetasid esinejate endi poolt loodud illustratsioonid.
Luulekohvikus osales 35 esinejat üle Eesti: Toilast, Kilingi-Nõmmelt, Kohtla-Järvelt, Pärnust, Raplast ja Tallinnast.
Žürii ühise arvamuse kohaselt olid sel aastal kõlanud luuletused mitmekesised ja sügavasisulised. Suurt rõõmu valmistas ka esinejate väga hea saksa keele hääldus, nende esinemiskindlus ning lavaline meisterlikkus. Loovalt ja mõneti ka humoorikalt lahendatud illustratsioonid tõid publiku näole nii muigeid kui ka imetlust.
Žürii kiitis ja tunnustas kõiki osalejaid, aukirjaga tõsteti esile eriliselt meelde jäänud esinejad, kelle hulka kuulus ka meie kooli 7.c klassi õpilane Polina Yakobiuk (juhendaja õpetaja Kersti Seeba). Polina oli esitamiseks valinud nõudliku luuletuse, mis imehästi sobis tema natuuriga ja mida omakorda ilmestas suurepäraselt läbi mõeldud ja teostatud kunstitöö.
Lisaks Polina Yakobiukile astusid luulekohvikus üles ka Leona-Mailis Sihver (7.c) ja Ron Peterson (8.b).
Kuna luulekohviku eripäraks on kaasahaarav miljöö ning osalejaid kõrgustesse tõstev Pegasuse tiibade sahin, olid kõik särasilmsed esinejad nõus ka järgmisel aastal taas osalema.
See omakorda on suureks tänuks ja tunnustuseks Tallinna Südalinna Kooli saksa keele õpetajale Anneli Kesksaarele, kes juba viiendat aastat järjest on meid tulihingeliselt luulekohvikusse kutsunud.
Herzlichen Dank, Anneli, bis zum nächsten Jahr!









