Reedel tähistasime pidulike kontsert-aktustega “Väikene rahvas, väikene maa” meie armsa Eesti 107. sünnipäeva. Lisaks hinge puudutavatele muusikalistele etteastetele valmis selleks korraks draamaõpetaja Kadri Lepiku ja ajalooõpetaja Ago Viigipuu juhendamisel 11. klasside lavastus “Oma Maapäev”.
ETV dokumentaallavastuse „Oma Maapäev“ põhjal meie koolis lavale toodud etendus rääkis loo vapratest Eesti poliitikutest, kes juba aastal 1917 püüdsid pea võimatus olukorras teha kõik, et luua Eesti riik. 1918. aastal, kui oktoobrirevolutsiooni käigus terrori valla päästnud kommunistid põgenesid ja I maailmasõja ajal siia tunginud keiserliku Saksamaa väed ei olnud veel täielikult Eestit vallutanud, tekkis minimaalne ajaaken, mil eestlastele avanes võimalus omariiklus välja kuulutada.
Pätsi, Laidoneri, Poska või Tõnissoni nimi ei vaja erilist tutvustust eriti vist kellelegi. Jüri Vilms seevastu on üks „unustatud“ kangelastest, kes julges unistada suurelt ja tegutseda julgelt. Tema oli üks esimesi meie riigimehi, kes juba 1917. aasta kevadel sõnastas rahvusliku autonoomia ja hiljem ka omariikluse idee ning tegutses selle nimel ennastsalgavalt. Tema oli ka üks nendest, kes pidi maksma Eesti riigi loomise nimel kõrgeimat hinda, milleks oli tema omaenda elamata jäänud elu ja nägemata jäänud Eesti tulevik.
Aastapäeva kõne pidas kooli juubeliaasta puhul meie endine õpilane ja praegune riigikogu liige Kristo Enn Vaga, kes oma kõnes noorte poole pöördudes ütles: “Meie riigi iseseisvuspäev on eelkõige pidupäev, mil vaadata tulevikku. Kuid tahan teile meelde tuletada, et iga päev on võimalus teha midagi head oma riigi, kooli ja pere jaoks. Olge aktiivsed, osalege, andke oma panus ja ärge unustage, et teist sõltubki Eesti tulevik!”